به گزارش افکارنیوز، عباس قائد رحمت، در خصوص نبود خدمات زیربنایی مسکن مهر اظهار داشت: مسکن مهر در دولت گذشته طرحی برای اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر بوده است اما بعد از گذشت هفت سال به دلیل عدم اصول مناسب و نبود خدمات زیربنایی مسکن مهر با چالش مواجه شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: چنانچه در بسیاری از نقاط عدم مکان‌یابی سبب افزایش هزینه‌های زیرساخت مورد نیاز اعم از آب، برق، گاز شده است به گونه‌ای که این تأسیسات در بافت فرسوده وجود نداشته و باید از صفر از یک منطقه‌ای دیگر در خارج از شهرها ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه دولت یازدهم مسکن اجتماعی بوده است اما در حال حاضر مجبور به تکمیل این پروژه هستیم.

قائد رحمت تصریح کرد: در واقع بخش اعظمی از زیرساخت‌های مسکن مهر انجام شده و انتطار داریم وزارت راه و شهرسازی واحدهای باقی مانده را به نتیجه نهایی برسانند.

وی گفت: حال اگر دولت اعتبار زیرساخت‌ها را با توجه به نرخ تورم محاسبه کند و به قیمت تمام شده مسکن اضافه کند عملا این اقدام برای مردم خوشایند نخواهد بود حال با در اختیار گذاشتن تسهیلات بیشتر افزایش این تسهیلات سبب منابع قابل توجهی به سمت مسکن مهر خواهد شد و خود بروز مشکلاتی در توازن بخش‌های مختلف اقتصادی کشور ایجاد خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تصریح کرد: طبق گزارش وزیر راه و شهرسازی تلاش دولت در این راستا است که بخشی از هزینهها را در قالب افزایش تسهیلات برای مصرفکنندگان و بخشی دیگر را با تأمین اعتبار خود تکمیل کند.