به گزارش افکارنیوز، در خردادماه سال جاری تولید انواع خودرو توسط خودرو سازان داخلی کشور به مرز ۱۰۰ هزار و ۳۵۵ دستگاه رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۴.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در این مدت، تولید خودروهای سواری به ۹۲ هزار و ۵۰۸ دستگاه رسیده که نسبت به خرداد سال گذشته از رشد ۲۳.۳ درصدی برخوردار بوده است.

در خرداد ماه امسال، تعداد ۶ هزار و ۷۱۵دستگاه وانت، یک هزار و ۵۶ دستگاه کامیون، ۴۱ دستگاه اتوبوس و به تعداد ۳۵ دستگاه مینی‌بوس در کشور تولید شده است.

در این میان، تولید پژو پارس به ۱۴ هزار و ۵۳۲ دستگاه، پراید به تعداد ۱۰ هزار و ۴۳۷ دستگاه، پژو ۴۰۵ به ۱۲ هزار و ۲۵۳ دستگاه، پژو ۲۰۶ به ۱۱ هزار و ۸۲ دستگاه، سمند به ۹ هزار و ۹۰۱ دستگاه و تیبا به ۷ هزار و ۵۶۸ دستگاه تولید شده است.

البته مونتاژ پراید به ۶ هزار و ۶۶۴ دستگاه، لیفان و جک به ۵ هزار و ۴۶۸ هزار دستگاه، نسیم و صبا به ۳ هزار و ۴۴۹ دستگاه، پراید دوگانه سوز به ۳ هزار و ۶۷۷ دستگاه، ام وی ام به ۳ هزار و ۵۶۱ دستگاه، دنا به تعداد ۲ هزار و ۱۰۳ دستگاه، رانا به تعداد یک هزار و ۶۷۵ دستگاه، محصولات رنو به تعداد یک هزار و ۸۱۷ دستگاه، پارس تندر به تعداد یک هزار و ۲۹۵ دستگاه، سراتو به تعداد ۸۷۹ دستگاه تولید شده است.