به گزارشافکارخبر،شاخص کل قیمت و بازده نقدی بازده تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۱۰ شهریور ۹۴ با ۲۵ واحد افزایش به رقم ۶۴ هزار و ۲۵۱ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با ۱۰ واحد افزایش به عدد ۲۵ هزار و ۳۹۹ واحد دست یافت.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور با رشد ۱۰۷ واحدی عدد ۷۲ هزار و ۳۹۶ واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول نیز در حالی با یک واحد افزایش به عدد ۴۵ هزار و ۴۸۷ واحد رسید که شاخص بازار دوم با ۱۴۳ واحد افزایش رقم ۱۳۷ هزار و ۶۵۹ واحد را تجربه کرد.

شاخص کل فرابورس(آیفکس) در پایان معاملات امروز این بازار بدون تغییر خاصی نمایشگر رقم ۷۳۰واحدی برای خود بود.

ارزش کل معاملات سهام در بازار امروز به بیش از ۸۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۴۰۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۴ هزار و ۹۰۶ دفعه داد و ستد بود.

براساس این گزارش، طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه پاسارگاد، بیمه کارآفرین و بیمه آرمان از سوی ناظر سهام بازار بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی اوراق اجاره شرکت واسط مالی شهریور یکم، اوراق مشارکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن برای شهریورماه سال ۹۲ متوقف شد.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت اصفهان با ۱۵ واحد، بانک ملت با ۱۴ واحد و بانک صادرات با ۱۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملاتی ۳ شرکت خدمات انفورماتیک با ۲۶ واحد، نفت بهران با ۱۸ واحد و پتروشیمی شیراز با ۴ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

امروز بازار سهام معاملاتی کم‌رونق و به شدت نوسانی را تجربه کرد به طوری که با تداوم عرضه حقوقی‌ها قیمت سهام اغلب در محدوده قیمت پایانی(صفر تابلو) رِنج شد.

طی معاملات امروز بازار سهام همچنان شاهد تهاتر سود سهام شرکت‌های تابعه از سوی برخی حقوقی‌ها به وسیله معاملات کد به کد بود.

طی امروز سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی همچون ۲ روز گذشته اقدام به کد به کد کردن ۱۰۰ میلیون سهم در نماد معاملاتی بانک اقتصاد نوین کرد.

در بانک دی نیز ۱۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان از سوی حقوقی شرکت کد به کد شد.

در نماد معاملات ایران ترانسفو نیز بیش از ۹ میلیون سهم به ارزش ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از سوی شرکت صنعت و تجارت آداک کد به کد شد.

امروز گروه بانکداری اصلی‌ترین گروه مورد توجه بورس‌بازان پس از درجا زدن پی‌درپی قیمت سهام بود. هرچند که با تداوم عرضه حقوقی‌ها در این گروه قیمت سهام نتوانست از نوسان پایداری برخودار شود.

در گروه قندی‌ها نیز دستیابی به اهداف قیمتی از سوی نوسان‌گیران امروز باعثافزایش عرضه نسبت به تقاضا در این گروه شد.

بازار سهام در شرایطی با حجم پایین معاملات سهام دست و پا می‌زند که به نظر می‌رسد فضای روانی حاکم بر معاملات این بازار به شدت وابسته به اخبار سیاسی ۲ هفته آینده دست کم تا قبل از روز پنج‌شنبه ۲۶ شهریورماه خواهد بود.

در این روز قرار است کنگره آمریکا نسبت به مفاد توافق برجام هسته‌ای ایران رأی‌گیری کند.