به گزارشافکارخبر، پایگاه خبری «بلومبرگ» اعلام کرد: «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت اعلام کرد، در حال حاضر بیشتر تولید کنندگان نفت اوپک خواستار رسیدن بهای نفت به بشکه ای ۷۰ تا ۸۰ دلار هستند و تولید کنندگان اوپکی نیازی به همکاری با دیگر تولید کنندگان نفتی برای تعیین سطح تولید ندارند.

وی افزود: کاهش قیمت نفت نمی تواند انگیزه ایران را برای تولید بیشتر در بعداز رفع تحریم‌ها از میان ببرد و باید که تولید خود را افزایش دهیم تا سهم بازار ایران را حفظ کنیم و حتی اگر تولید کنندگان نفت «شیل» آمریکا تولید خود را افزایش دهند، ما تولید خود را کاهش نمی دهیم.

زنگنه همچنین تصریح کرد که قیمت نفت ۷۰ تا ۸۰ دلار در هر بشکه منصفانه است.

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در این مصاحبه اظهارداشت: تا مارس سال آینده میلادی(اوایل سال ۹۵) تولید نفت خود را به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می دهیم و بلافاصله بعد از رفع تحریم‌ها تولید خود را به ۵۰۰ هزار بشکه در روز و با فاصله ۵ ماه به یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد.

وی گفت: در حال حاضر تولید نفت ایران ۲ میلیون ۸۰۰ هزار بشکه در روز است که به عنوان بالاترین میزان در سه سال اخیر است و از این مقدار بیش از یک میلیون بشکه آن صادر می شود.

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر ۶۰ میلیون بشکه میعانات گازی بر روی دریا ذخیره داریم و نفت خام ذخیره ای بر روی دریا نداریم.