به گزارشافکارخبر،پیش از آنکه اوایل هفته جاری یکی از دلالان دکل حفاری ۸۷ میلیون دلاری مشهور به دکل گم شده توسط نیروهای امنیتی و با دستور قوه قضاییه بازداشت شود روزنامه اصلاح طلب شرق در اقدامی قابل تامل با(م. ش) دلال بازداشت شده مصاحبه کرده و عملا در این مصاحبه وی را از شراکت در ماجرای خرید دکل گمشده تبرئه کرد.


پس از گذشت ۲ روز از دستگیری این فرد، روزنامه شرق در اقدامی دیگر امروز مصاحبه‌ای را با رضا طباطبایی دلال مشهور دکل حفاری منتشر می‌کند که در این مصاحبه تفصیلی نیز به دنبال تطهیر این دلال فراری دکل است. گفت و گو با این دلال تلفنی و از راه دور و در حالی صورت گرفته که طباطبایی در دوبی به سر می‌برد و حاضر به بازگشت به ایران نیست، علاوه بر این در محافل نفتی شنیده می‌شود قرار است طباطبایی از سوی پلیس بین‌الملل تحت تعقیب قرار گیرد.


نکته قابل تامل در این مصاحبه که حتما در ذهن مخاطب سوال ایجاد می‌کند این است که که چرا مصاحبه کننده هیچ سوالی در خصوص نحوه عملکرد وی سوال نکرده و عملا به این دلال فراری اجازه داده است که هرچه می خواهد بگوید و کاملا خود را از اتهاماتی که به او وارد است تبرئه کند.

اگرچه نحوه عملکرد این روزنامه اصلاح طلب در برخورد با مفاسد اقتصادی جای سوال ندارد و همواره در گزارش ها و مصاحبه های قبلی منتشره نیز به دنبال تطهیر چهره مفاسد نفتی بوده است، اما به این نکته نیز باید اشاره کرد با روندی که روزنامه شرق در پرونده دکل ۸۷ میلیون دلاری در پیش گرفته به نظر می رسد این پرونده وارد فاز جدیدی شده است.


به طوری که سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی باید نسبت به این پرونده و حضور برخی افراد خاص وابسته به برخی از نهادها بیش از گذشته حساس باشند.


به نظر می رسد رضا طباطبایی و شریکش نه تنها از حمایت رسانه ای برخوردارند بلکه از سوی بعضی افراد وابسته به نهادهای خاص نیز مورد حمایت قرار می گیرند.


این حمایتها موجب شده است تا طباطبایی بتواند به راحتی املاک و مستغلات خود را که تعداد کمی نیست به فروش گذاشته و با کمک واسطه‌هایی پولهای نقد را به خارج از کشور منتقل کند.


همچنین به گفته برخی از کارکنان شرکت (س) که متعلق به این دو دلال دکل نفتی است، این شرکت در آستانه ورشکستگی به سر میبرد و صاحبان شرکت نیز از طریق برخی واسطهها به دنبال فروش اموال و دارایی های شرکت هستند تا بتوانند موجودی این شرکت را نیز نقد و به خارج از کشور منتقل کنند.