به گزارشافکارخبر، ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور می‌گوید پولهای بلوکه شده که قرار است آزاد شوند، معادل ریالی آن‌ها از قبل هزینه شده است و آیا ضرورت ندارد که نمایندگان مردم در مجلس و دیوان محاسبات از محل هزینه‌کرد این پول اطلاع داشته باشند، اظهار داشت: از زمان قرارداد ژنو و پس از گذشت حدود ۲۲ ماه قرار بود ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار آزاد شود و دولت هم چند بار اعلام کرد که این پول‌ها آزاد شدند اما مشخص نیست که این پول‌ها در چه زمینه‌هایی هزینه شده است.

وی ادامه داد: این رقم کلانی است و باید مشخص شود که این پول‌ها در چه بخشی مصرف شده است و دولت باید در این زمینه شفاف‌سازی کند و بگوید که چه اقداماتی را با این پول‌ها انجام داده است.

آقامحمدی درباره پولهای پیشخور شده نیز تصریح کرد: درباره پولی که دولت اعلام می‌کند پیش از این هزینه شده است، مگر این پولها از قبل بلوکه نشده بود، پس چگونه هزینه شده است و اگر هزینه شده که باید مشخص شود در چه بخشی مصرف شده است، بنابراین حرف‌های مبهمی گفته می‌شود که باید روشن شود و معلوم شود که این پول‌ها کجا هزینه شده است و اثرشان بر اقتصاد کشور چه بوده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسته اقتصادی دولت ما را از رکود خارج نمی‌کند، خاطرنشان کرد: رکود در کشور ما سخت و سنگین است و در زمینه تولید، مسکن و مسائل اساسی است، همان‌طور که می‌دانید اگر بازار مسکن راکد شود، اقتصاد را در همه ابعاد تحت تاثیر قرار می‌دهد لذا این طرح نمی‌تواند کشور را از رکود خارج کند و تنها بازار را درصدی تکان می‌دهد و می‌تواند به مثابه نسیمی برای جامعه باشد اما تاثیر کمی دارد.

آقامحمدی با تاکید بر اینکه اگر اقتصاد مقاومتی را اجرا نکنیم نابود می‌شویم، خاطرنشان کرد: به نظر من باید واردات را تحریم کنیم و اگر می‌توانیم خودمان کالایی را تولید کنیم ضرورتی ندارد واردات انجام دهیم و درآمدمان را مفت و مجانی بدهیم و جلوی اشتغال و سرمایه‌گذاری در کشور را بگیریم.

وی ادامه داد: در صورت افزایش واردات تنها مصرف افزایش می‌یابد در حالی که دولت باید برنامه‌ریزی جدی را برای اقتصاد مقاومتی و تولیدمحور داشته باشد و در غیر این صورت عاقبت خوبی نخواهیم داشت و نسل بعد با مشکلات بیشتری روبرو خواهد بود.

آقامحمدی با بیان اینکه افزایش واردات منجر به رونق و رشد در کشور نمی‌شود، تصریح کرد: اگر به این رویه ادامه دهیم به جامعه مصرف‌گرا تبدیل می‌شویم و به منبع تولید برای کشورهای خارجی مبدل می‌شویم.