به گزارشافکارخبر،دولت اخیراً برای رونق بازار خرید و فروش خودرو که چند ماهی است در رکود بی‌سابقه‌ای قرار دارد تصمیم به ارائه وام ۲۵میلیون تومانی خرید خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد گرفت. براساس این مصوبه خریداران می‌توانند معادل ۸۰ درصد قیمت خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان از این وام استفاده کنند. هرچند اجرایی شدن این وام به بعد از ۱۵ آبان ماه موکول شده است ولی تاکنون مسئولان اطلاع رسانی درباره جزئیات نحوه پرداخت این وام نکرده‌اند و ظاهراً هنوز سازوکار پرداخت این وام در دولت هم نهایی نشده است. در عین حال این روزها برخی با ارسال پیامک‌هایی با مضمون وعده اعلام جزئیات وام ۲۵میلیونی خودرو برای خود محملی برای کسب درآمد ایجاد کرده‌اند.

به‌عنوان نمونه، در پیامکی که به‌صورت انبوه به تلفن‌های همراه شهروندان ارسال شده، با وعده اعلام جزئیات وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو با سود ۱۶ درصد، برای دریافت اطلاعات تکمیلی از مردم تقاضای ۱۰۰ تومان جهت عضویت و ارسال اطلاعات می‌کند.

طبیعی است که مردم هم با دریافت این پیامک تشویق شده تا با پرداخت این مبلغ از جزئیات وام خودرو باخبر شوند اما در نهایت مخاطب بعد ازپرداخت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در نهایت نه تنها اخباری دریافت نکرده بلکه با یک پیام " خوش آمدید! " روبه‌رو می‌شود.