به گزارشافکارخبر،اسدی درباره دلایل ماندن ۱.۵ ساعته مسافران پرواز تهران به نجف پس از بازگشت در داخل هواپیما، اظهار کرد: هواپیمای کیش ایر تهران به نجف صبح امروز از مقصد تهران به سمت نجف حرکت کرد اما به دلیل بد بودن شرایط جوی عراق دوباره به کشور باز گشت و در فرودگاه امام خمینی منتظر مساعد شدن شرایط جوی ماند.

وی افزود: مسئولان این پرواز نمی‌خواستند که این پرواز را باطل کنند به همین منظور مسافران را در هواپیما نگه داشتند اما در این مدت دستگاه تهویه هواپیما خاموش نشد.

مدیرروابط عمومی شرکت هواپیمایی کیش ایر، ادامه داد: برای پرواز دوباره، هر یک ساعت وضعیت جوی از مقصد کنترل می‌شود که در مرحله اول(یعد از یک ساعت اول) شرایط برای پرواز مجدد مناسب اعلام نشد به همین منظور بعد از طی مدتی مسافران به سالن هدایت شدند.

وی خاطر نشان کرد: با مساعد شدن شرایط جوی تا دقایقی دیگر این پرواز دوباره به مقصد نجف پرواز می‌کند.

اسدی درباره اینکه چرا مسافران این پرواز در همان ابتدای امر به سالن فرودگاه برده نشده و در داخل هواپیما نگهداری شده اند، گفت: پرواز های بین الملی شرایط خاص خود را دارد و از آنجا که گذرنامه ها کنترل و مهر خروج خورده می شود امکان بازگشت مسافران دشوار است.

وی تصریح کرد: خلبان به مسافران هواپیما اطلاع لازم را در خصوص شرایط جوی و دلیل بازگشت این پرواز به تهران داده بود.

اسدی همچنین درباره شرایط انصراف از پرواز برای مسافران این پرواز گفت: درخواستی برای انصراف از این پرواز چارتری وجود نداشته اما در موارد مشابه مشاهده شده که چارتر کننده پول بلیت مسافران را عودت داده است.

وی درباره این که به خاطر این تاخیر آیا خسارتی به مسافران تعلق می گیرد یا خیر؟ اظهار کرد: برای چنین مشکلاتی دادن خسارت عرف نیست زیرا این تاخیر ناشی از مشکلات جوی بوده است.

گفتنی است که این پرواز ساعت ۷.۳۰ دقیقه صبح امروز از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به مقصد نجف حرکت کرد اما بعد از ۴۰ دقیقه پرواز به مبداء بازگشت. اما مسئولان این هواپیمایی ترجیح دادند مسافران بیش از ۱.۵ ساعت در هواپیما بمانند تا شرایط جوی مناسب شود.

گفتنی است که بعد از گذشت زمان یاد شده مسافران این پرواز به سالن فرودگاه هدایت شدند و در ساعت ۱۳.۱۲ دوباره به سمت نجف پرواز کردند.