به گزارش افکارخبر، بر اساس آمار گمرک در شهریور ماه سال جاری خودرو تویوتا کمری هیبریدی نو دنده اتومات ۲۵۰۰ سی سی صدر نشین گرانترین خودروهای وارداتی شد و یک دستگاه از این خودرو به ارزش ۲۴۰ هزار و ۹۴۴ دلار از امارات متحده عربی به کشور وارد شد.

بی ام و هیبریدی i۸ همچنان جایگاه خود را در گرانترین خودروهای وارداتی نیمه نخست سال حفظ کرد و رتبه دوم گرانترین خودروهای شهریور ماه را از آن خود کرد و یک دستگاه از این خودرو به ارزش ۲۰۹ هزار و ۸۳ دلار از امارات متحده عربی به کشور وارد شد.
خودروهای هیبریدی همچنان صدرنشین گرانترین های وارداتی
رتبه سوم گرانترین خودروهای وارداتی نیز به بی ام و های هیبرید ی اختصاص یافت و یک دستگاه از این خودرو به ارزش ۲۰۷ هزار و ۸۴۲ دلار از ایتالیا به کشور وارد شد.

آمار گمرک حاکی از آن است که در نیمه نخست سال جاری بی ام و های هیبریدی i۸ در صدر گرانترین خودرو های وارداتی قرار گرفت و شواهد نشان می دهد که واردات این خودرو آنقدر پرسود بود که با افزایش چشمگیر همراه شد وسازمان توسعه تجارت را بر آن کرد که در شهریور ماه ممنوعیت واردات این خودرو را به دلیل علت عدم امکان سرویس خدمات پس ازفروش و عدم امکان صدور گواهی استاندارد وشماره گذاری و نبود تأیید ازسوی کمیته واردات خودرو و دفتر خودرو و نیرومحرکه، فاقد شرایط لازم برای ثبت سفارش اعلام کند.