با بررسی آمار فروش خودروها در طرح وام 25 میلیون تومانی خودرو، می بینیم که پراید سایپا بیشترین آمار فروش را داشته است در واقع مشتریان با بررسی دقیق، از بین محصولات دو خودروساز داخلی و محصولات شرکت های دیگر مشمول وام خودرو، پراید را علی رغم همه ی بزرگنمایی اشکالات آن در فضای مجازی، انتخاب کردند. خودروی پراید چند سالی است با تغییرات اساسی در بحث ایمنی در قالب پروژه ی ایکس100 تولید می شود و از استاندارد قابل قبول برخوردار است.

 

 اغلب ما ایرانیان با پراید خاطره داریم و شاید خیلی از ماها رانندگی را با پراید شروع کردیم و اولین خودروی ما پراید بوده است. همین پراید وسیله ای است که با توان خرید اغلب مردم سازگار است و استهلاک و هزینه های جانبی پایینی دارد که باعث شده بالاترین تیراژ در بین خودروهای در حال تردد در کشور را به خود اختصاص داده است.

 

استقبال مردم از خودروی پراید در طرح فروش وام 25 میلیون تومانی نشان داد که مردم همچنان پراید را خودرویی مناسب می دانند و به کیفیت، خدمات پس از فروش و بازار این خودرو اعتماد دارند. چرا که پراید با خدمات پس از فروش گسترده و سراسری، فراوانی و پایین بودن هزینه تعمیرات، قطعات و لوازم یدکی و خرید و فروش آسان در بازار، اعتماد مشتریان را جلب کرده است و در واقع متناسب با نوع استفاده های متنوعی که از این خودروی دوست داشتنی در سطح جامعه می شود، با کیفیت و استاندارد فعلی، مورد قبول و تایید مصرف کنندگان است و در سبد محصولات خودرویی، از تقاضای بالایی در بین مشتریان برخوردار است. همچنین اقبال عمومی از پراید، مبین این است که تحریم خرید خودروی صفر، در تقاضا یا عدم تقاضای مشتریان برای خرید خودرو، بی اثر بوده و دلیل اصلی رکود بازار خودرو، نبود نقدینگی نزد متقاضیان بوده است و جریان سازی مجازی در قالب کمپین تحریم خرید خودرو، جریانی فاقد اثرگذاری که منافع عده ای خاص را تامین می کرد.  

 

 از جمع بندی مطالب مذکور به این نتیجه می رسیم، چنانچه خودروی پراید با توجه به کاربری های مشتری پسند و قابلیت های استفاده در شهرها و معابر شهری، با روش های آسان تر فروش عرضه گردد، مشتریانی که از توان خرید محدودی برخوردارند، همچنان امیدوار خواهند بود که صاحب خودرو می شوند و کیفیت زندگی آنان افزایش خواهد یافت. بنابراین دلیلی وجود ندارد خودرویی که در حال حاضر با پایین ترین قیمت در بین خودروهای تولید داخل و خودروهای مونتازی و وارداتی و بیش از یک دهه محبوبیت، از رضایت و اقبال خوبی در بین مصرف کنندگان برخوردار است، بخواهد از گردونه تولید و رقابت با همتایان خود خارج شود.

 

 تنوع در مدل های انواع پراید، تعمیرپذیری ساده، مصرف سوخت پایین، قابلیت استفاده هم به عنوان خودروی کار و هم به عنوان خودروی خانواده و موارد مثبت ذکر شده در بالا، از پراید خودرویی در اذهان مردم شکل گرفته که گویی، این کوچولوی دوست داشتنی سایپا تا سالها با خاطرات خوش مشتریان و مصرف کنندگان پیونده خورده است.