به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی عابدینی با اشاره به آغاز صدور حواله اینترنتی فروش فرآورده های نفتی همزمان با فرا رسیدن هفته دولت، گفت: سامانه اینترنتی فروش فرآورده های نفتی از ۶ ماه گذشته تاکنون در دستور کار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران قرار داشته است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی - منطقه زاهدان با اشاره به توافق انجام شده با اداره کل پست و ایجاد زیرساخت های توسعه خدمات الکترونیکی دولت در فروش اینترنتی سوخت، تصریح کرد: هدف از راه اندازی این طرح جدید افزایش سطح رفاه و عرضه خدمات به مشتریان بوده است.
این مقام مسئول با اعلام اینکه با راه اندازی این سامانه اینترنتی، خرید فرآورده های نفتی بدون مراجعه شهروندان تسریع خواهد شد، اظهار داشت: از سوی دیگر تمامی امور شامل ثبت نام، تشکیل و تکمیل پرونده، درخواست فرآورده و ثبت تقاضای حواله جز از طریق پیشخوان های دولت الکترونیک انجام خواهد شد.

به گفته وی، حواله درخواست شده پس از تایید اولیه در پیشخوان دولت به سامانه هوشمند شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان ارسال شده و درخواست پس از تایید نهایی به نزدیک ترین فروشندگی توزیع ارسال می شود.

عابدینی تاکید کرد: پس از تایید درخواست حواله، سیستم اتوماتیک به همان شماره تلفن همراهی که متقاضی در فرم نوشته پیامک می زند و فرد می تواند با مراجعه فروشندگی مشخص شده سهیمه سوخت مورد نیاز خود را دریافت کند.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی – منطقه زاهدان با یادآوری اینکه با شروع هفته دولت این طرح در شهرهای میرجاوه زاهدان، هیرمند و لوتک منطقه سیستان اجرایی می شود، بیان کرد: در حال حاضر ۴۰ هزار مصرف کننده جز فرآورده های نفتی در منطقه زاهدان بوده که برای دریافت سهمیه سوخت خود مجبور بودند به نواحی شرکت در زاهدان، زابل، خاش و سراوان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه الکترونیکی کردن خدمات دولتی، خروج از فعالیت های کاغذی ادارات و ارائه خدمات سریع به مردم، مسیر کلی نظام و از اولویتهای دولت است، تبیین کرد: الکترونیکی کردن خدمات دولتی در بندهای مختلف سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب در باب مسایل اداری نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

عابدینی اضافه کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان به دنبال خارج شدن از فعالیت کاغذی و برقراری تعامل الکترونیکی و ارایه خدمات الکترونیک به مردم است.

این مقام مسوول نقطه هدف تحقق دولت الکترونیک را ' تراکنش ' بیان کرد و ادامه داد: باید به نقطه ای برسیم که مردم دیگر به ادارات مراجعه نکرده و مراجعات فقط سیستمی باشد.

وی کم شدن مراجعات مردمی و در نتیجه صرفه جویی در انرژی، هزینه ها و کم شدن فساد را از ثمرات این خدمت دانست و گفت: مردم بارها نشان داده اند که فرهنگ پذیرند و اگر خدمت جدید به مردم حساب شده و دارای منطق باشد به سادگی آن را می پذیرند.

این مقام مسئول سیستان و بلوچستان را استانی مناسب برای آغاز الکترونیک کردن خدمات دولتی با توجه به بعد مسافت عنوان کرد و اظهار داشت: اگر اجرای این طرح در استان موفقیت آمیز باشد امیدواری برای موفقیت این طرح در کشور افزایش می یابد.

عابدینی بهبود در کیفیت اطلاعات و نیز منابع اطلاعاتی، کاهش زمان پردازش اطلاعات ، تقلیل فشار کار (بار وارده) بر گروه های اداری درگیر در امور مربوطه، کاهش هزینه ها، ارتقای سطح خدمات قابل ارائه، ارتقای راندمان و بازدهی کاری و ارتقای سطح رضایت مندی ارباب رجوع را از دیگر ویژگی های طرح صدور حواله اینترنتی دانست.