به گزارش افکارنیوز،

شاید باورش سخت باشد که هنوز با گذشت بیش از 15 سال، بسیاری از کاربران از ویندوز XP استفاده کرده و از آن دل نمی کنند به طوری که اکنون سومین سیستم عامل محبوب جهان محسوب می شود.

دو سال پیش شرکت مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز XP را متوقف کرد؛ به این معنا که این پلت فرم دیگر به هیچ عنوان به روز رسانی نشده و شرکت از نظر امنیتی هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت، حتی شرکت های شخص سوم مثل گوگل از این سیستم عامل پشتیبانی نمی کنند. 

با این وجود ویندوز XP حدود 10.9 درصد از سهام بازار را به خود اختصاص داده و حتی از آخرین سیستم عامل اپل ( El Capitan software ) که 4.05 سهام بازار را به خود اختصاص داده، پیشی گرفته است.

 

آنچه درمورد ویندوز XP باورش سخت است / رده بندی سیستم عامل های محبوب جهان

این درحالی است که ویندوز 8.1 و ویندوز 10 به ترتیب 9.56 و 14.15 درصد از سهام را به خود اختصاص داده اند. نکته جالب توجه این است که در میان تمام سیستم عامل ها پر طرفدارترین سیستم عامل ویندوز 7 است که 51.89 درصد از سهام را در بین کاربران دارد. 

باور کنید یا نکنید حقیقت این است که هنوز بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان از پلت فرم XP استفاده کرده و حتی سیستم عامل های خود را به بالاتر از آن ارتقا نداده اند.