صفهای خرید دلار که طی روزهای اخیر در مقابل صرافی های بانکی تشکیل شده بود امروز دیگر به چشم نمی خورد، اما این صفها هم اکنون در مقابل برخی صرافی های بازار که هر دلار را با قیمت ۱۰۶۰ تومان می فروشند، تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز(یکشنبه) بازار ارز تهران تا حدودی آرامش نسبی را تجربه کرد، به نحویکه دیگر صفهای طولانی در مقابل صرافی بانکها به چشم نمی خورد، گرچه این صفها به مقابل درب صرافی های بازار هدایت شده است.

امروز قیمت فروش دلار بر روی تابلوی صرافی ها ۱۰۶۰ و قیمت خرید آن ۱۰۵۵ تومان همانند قیمت دیروز درج شده بود، صرافی های بانکی نیز هر دلار را با قیمت ۱۰۵۵ تومان به صرافی های دارای مجوز بانک مرکزی ارائه می کردند.

در عین حال برخی از صرافی های مجاز قیمت فروش دلار را ۱۰۵۸ تومان درج کرده بودند اما فروشی نداشتند.

امروز بر درب صرافی های بانکی اطلاعیه های نصب شده بود مبنی بر اینکه به اشخاص بدون بلیط و پاسپورت ارز داده نمی‌شود.

همچنین در اطلاعیه های دیگری نیز عنوان شده بود، صرافی های مجاز با ارائه مجوز بانک مرکزی اعتبار دار و نامه دریافت فیش وارد شوند و حداکثر تا ساعت ۱۱ صبح مبلغ ریالی را نیز به حساب صرافی واریز کنند.

امروز قیمت هر دلار در بازار آزاد که توسط دلالان و سفته بازها اعلام می شود، رقمی بین ۱۰۶۵ تا ۱۰۸۰ تومان را در بر می گیرد.

برخی از صرافی های مجاز که با ازدحام جمعیت در مقابل خود مواجه بودند، با کشیدن کرکره های صرافی تا نیمه، از هجوم مردم جلوگیری می کردند، در این صرافی ها ۲۰۰۰ دلار با دریافت کارت شناسایی پرداخت می شود.

البته برخی از صرافی های دارای مجوز نیز با وجود اینکه نرخ فروش دلار را بر روی تابلوهای خود ۱۰۶۰ تومان درج کرده اند، از فروش دلار به مردم خودداری کرده و عنوان می کنند که دلار نداریم. قیمت فروش هر یورو نیز امروز ۱۵۲۰ تومان است.

همچنین امروز قیمت فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی بر روی تابلوی صرافی ها رقمی بین ۳۶۰ تا ۳۷۴ تومان، سکه طرح امام(ره)۳۴۲ هزار تومان تا ۳۴۴ هزار تومان، نیم سکه ۱۷۳ و ربع سکه نیز ۸۸ هزار تومان اعلام شد.