به گزارش خبرگزاری مهر، بیل گیتس که پیش از این بارها در طبقه بندی سالانه فوربس برای تعیین ثروتمندترین مردان آمریکا اول شده بود بار دیگر در راس این فهرست ایستاد.

در میان ۴۰۰ ثروتمندی که در این طبقه بندی وارد شده اند " بنیانگذار غول نرم افزاری دنیا " در سکوی نخست ایستاد تا در ادامه آن اسامی آشنای دیگری از دنیای فناوری قرار گیرند.

برپایه این طبقه بندی جدید، بیل گیتس با ۵۹ میلیارد دلار دارایی، پولدارترین مرد آمریکا و پس از " کارلوس اسلیم "، تاجر مکزیکی، دومین مرد ثروتمند دنیا شد.

هرچند بیل گیتس از سال ۲۰۰۸ رسماً با دنیای فناوری خداحافظی کرد و در سالهای اخیر ۲۸ میلیارد دلار صرف فعالیتهای بشردوستانه ای چون مبارزه با بیماریها، گرسنگی و بی سوادی در نقاط مختلف دنیا به ویژه آفریقا کرده است همچنان به عنوان یکی از بزرگان فناوری شناخته می شود.

در این طبقه بندی، پس از بیل گیتس نامهای دیگری نیز به چشم می خورند که در عرصه فناوری و اینترنت پیشگام هستند.

به طوریکه، " لری الیسون "، بنیانگذار شرکت اوراکل با ۳۳ میلیارد دلار دارایی در رتبه سوم و " جف بزوس "، بنیانگذار شرکت آمازون با ۱۹.۱ میلیارد دلار در رده سیزدهم ثروتمندترین مردان آمریکا قرار گرفته است.

نکته شگفت انگیز در طبقه بندی ۲۰۱۱ مجله فوربس در این است که برای اولین بار، مارک زاکربرگ، مخترع فیسبوک با ۲۷ سال سن و ۱۷.۵ میلیارد دلار دارایی در میان ۲۰ ثروتمند اول آمریکا قرار گرفته است و با ایستادن در سکوی چهاردهم حتی از بنیانگذاران گوگل، " سرگی برین "(رتبه پانزدهم، ۳۸ ساله مالک ۱۶.۷ میلیارد دلار) و " لری پیج(رتبه شانزدهم، ۳۸ ساله مالک ۱۶.۷ میلیارد دلار) سبقت گرفت.

هرچند ثروت بنیانگذاران گوگل هم نسبت به ۱۵ میلیارد دلار سال گذشته ۱.۷ میلیارد دلار بیشتر شده است.

در این طبقه بندی در میان دیگر ثروتمندان دنیای فناوری، استیو جابز بنیانگذار اپل با ۷ میلیارد دلار در رتبه ۳۹، اریک اشمیت رئیس سابق هیئت مدیره گوگل با ۶.۲ میلیارد دلار در رتبه ۵۰، رید هافمن، رئیس شبکه اجتماعی کاری LinkedIn با ۱.۵ میلیارد دلار در رتبه ۲۹۳ و دیوید فیلو، بنیانگذار دوم یاهو با ۱.۱ میلیارد دلار در رتبه ۳۷۵ قرار گرفته اند.