به گزارش قاصد،در حالی که از زمان انتصاب حمیدبقایی به سمت دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاري - صنعتي و ويژه اقتصادي، نگاهها به این مناطق حالت سیاسی و جناحی گرفته و حتی برخی از مدیران این مناطق هم اکنون به علت همکاری در برخی اقدامات غیرقانونی در زندان به سر می برند، اما تداوم اقدامات خلاف قانون و بعضا عجیب از سوی این افراد، جای تامل دارد.

تاسیس «بانک شرق» توسط برخی از این مدیران زندانی، از دیگر نکاتی بود که می توان آنرا از عجایب فعالیتهای مالی و اقتصادی در مناطق آزاد دانست؛ موضوعی که با برخورد قاطع نهادهای نظارتی همراه شد.

در همین حال خبر می رسد، شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی با ارسال نامه ای به گمرک، با تشریح کالاهای ساخته شده در این مناطق خواستار صدور مجوز ورود برخی از محصولات این مناطق به داخل کشور با تسهیلات ویژه شده است.

از جمله این محصولات که در کنار اقلام بی اهمیتی مانند چراغ فلورسنت، مطرح شده «رژ لب جامد و مایع» است که توسط شرکت " م. آ " در کیش تولید می شود.

مشخص نیست آیا هیچ محصول باارزش تری برای مردم ایران در این مناطق تولید نمی شود که باید مجوز ورود چنین تولیداتی را صادر کرد؟ این در حالی است که پیش از این هم کارشناسان معتقد بودند مناطق آزاد چند سالی است از اهداف واقعی خود دور و به منطقه ای برای واردات محصولات لوکس و مصرفی خارجی تبدیل شده است که با تولیدات معرفی شده از سوی شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاري - صنعتي و ويژه اقتصادي این نظر عملا تایید می شود.