به گزارش افکارنیوز،

قلم، خودکار و خودنویس یکی از ابزارهای ضروری در زندگی هرفردی به شمار می رود و انتخاب آن گاهی نقش مهمی در شناسایی سلیقه هر فرد بازی می کند. در این میان برخی از قلمهای ساده و البته شیک و ارزان استفاده می  کنند در حالیکه برخی دیگر ترجیح می دهند از قلمهای گران با ویژگیهای خاص استفاده کنند. مثلا برخی از مدیران و افرادی که موقعیت اجتماعی خاصی دارند از قلمهای لوکس و گران تنها برای امضا کردن قراردادهای کاری استفاده می کنند و جالب آنکه برای همین امضاهای کاری خود حاضر هستند یک میلیون دلار هزینه کنند. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا، لایحه های قانونی را با ۲۲ قلم مختلف امضاء می کند.

۱- خودنویس الماس نشان ارورا

قیمت: ۱,۴۷۰,۶۰۰ دلاری

 

 

این خودنویسهای که در جایگاه نخست این فهرست قرار گرفته است به عنوان گران ترین خودنویس لوکس جهان شناخته شده است. این خودنویس که ساخت ایتالیاست بدنه اش  از ۳۰ قیراط الماس و نوک آن از طلای ۱۸ عیار ساخته شده است. به دلیل همین قیمت بالا، شرکت ایتالیایی تنها سالی یکبار از آن تولید می کند.

۲- شاهکار مون بلان در تعداد محدود

قیمت: ۷۳۰,۰۰۰ دلار  

 

 

 

این خودنویس که به تعداد محدودی تولید می شود ساخت شرکت «وان کلیف،مونت بلانک و آرپل» است که میستری مسترپیس( شاهکار پر رمز و راز) نام گرفته و دومین خودنویس جهان در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ معرفی شده است. در ساخت این خودنویس سه نوع سنگ با ارزش زمرد، یاقوت و یاقوت کبود بکار رفته است.  یکی از دلایل اصلی گران بودن این خودنویس تولید تعداد محدود آن است.

۳- کاران داش لامودرنیستا

قیمت: ۲۶۵,۰۰۰ دلار

 

 

این خودنویس لاکچری که در جایگاه سوم این فهرست قرار گرفته است ساخت شرکت کاران داش (Caran d’Ache) یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان ابزارآلات نوشتاری کشور سویس است. این محصول کاران داش در سال ۲۰۰۱ به عنوان گران ترین خودنویس جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. در ساخت بدنه این قلم ۵۰۷۲ قطعه الماس به وزن ۳۰ قیراط و ۹۶ عدد یاقوت استفاده شده و جنس نوک قلم هم از رادیوم است.

۴- قلم اومس پلاتینیوم ققنوس

قیمت: ۶۰,۰۰۰ دلار

 

 

این قلم به عنوان یکی از لوکس ترین قلمهای جهان شناخته می شود. در ساخت این قلم از پلاتینیوم و همچنین نوک آن از طلای ۱۸ عیار و مینای زرد استفاده شده که همین باعث گران بودن آن شده است.

۵- قلم ویسکانتی HRH ریپل

قیمت: ۵۷,۰۰۰ دلار

 

 

این قلم از طلای سفید ۱۸ عیار ساخته و بدنه آن با قطعات الماس پوشانده شده است. یکی از ویژگیهای این قلم داشتن دو مخزن جوهر است که آن را از نمونه های هم تراز خودش متمایز کرده است.

۶- قلم ویسکانتی HRH آلچمی

قیمت: ۵۷,۰۰۰ دلار

 

 

این قلم دست ساز توسط خود ویسکانتی ساخته شده است و دارای دو مخزن جوهر و دو نوک است. نوکهای قلم از طلای ۱۸ عیار ساخته شده و روی بدنه آن نیز الماس و یاقوت کار شده است. همچنین استفاده از طلا و نقره در سرپوشهای قلم آن را خیلی زیبا و تجملی تر کرده است.

۷-ویسکانتی فوربیدن سیتی

قیمت: ۵۰,۵۰۰ دلار

 

 

قلمها و خودنویسهای ویسکانتی به دلیل کیفیت و خلاقیت بکار رفته در ساخت آنها بسیار مشهور و پرطرفدار هستند. این قلم محصول یک شرکت ایتالیایی است که در ساخت آن از صمغ سیاه استفاده شده است. همچنین در بدنه آن قطعات الماس و طلای ۱۸ عیار به کار رفته که جذابیت دو چندانی به آن بخشیده است.