به گزارش افکارنیوز،

  قیمت هر بشکه بنزین در بازار سنگاپور در هفته منتهی به هشتم ژوئیه (جمعه، ١٨ تیرماه) با ٢ دلار و ٩٦ سنت کاهش به ٥٤ دلار و ٣٠ سنت رسید.

 عرضه مازاد بنزین در بازار آسیا، سبب افت شدید قیمت این فرآورده نفتی نسبت به قیمت نفت‌خام شاخص برنت در بازار آتی لندن و رسیدن به پایین‌ترین سطح در ٢ سال گذشته، شده است. سطح ذخیره‌سازی بنزین در سنگاپور با یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه افزایش، به ١٤ میلیون و ٥٣٠ هزار بشکه، بالاترین سطح در یک ماه گذشته، رسیده است.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت گازوییل در بازار سنگاپور در هفته مورد بررسی چهار سنت کاهش یافت و به ٥٧ دلار و ٥٦ سنت به ازای هر بشکه رسید.

حجم بالای تقاضا برای گازوییل، بویژه از نوع کم‌ گوگرد آن در منطقه آسیا از یک سو، و پایین بودن میزان تولید این فرآورده میان‌تقطیر در همین منطقه از سوی دیگر، مانع از کاهش چشمگیر قیمت گازوییل (تحت تاثیر افت قیمت نفت‌خام) در بازار آسیا شده است. علاوه بر این، شرایط برای صادرات آن به بازار اروپا نیز فراهم نیست.

قیمت نفت کوره در بازار آسیا به ٣٨ دلار و ١٧ سنت به ازای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته ٦ سنت افزایش نشان می دهد.

قیمت بنزین در بازار روتردام در هفته مورد بررسی نسبت به هفته گذشته چهار دلار و ١٩ سنت کاهش یافت و به ٦٣ دلار و ٨٨ سنت رسید، همچنین قیمت بنزین در خلیج مکزیک به ٥٩ دلار و ٩٧ سنت رسید که نسبت به هفته گذشته سه دلار و ٤٥ سنت کاهش نشان می دهد.