به گزارش افکارنیوز،

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به دلایل افزایش قیمت ذرت اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی ذرت به ازای هر کیلو 950 تومان و این درحالیست که دربازارهای جهانی قیمت از این رقم نیز پایین تر است.

وی افزود: همزمان با برداشت ذرت داخلی قیمت ذرت خارجی به مرز کیلویی640 الی 650 تومان رسیده بود که دولت به ناچار باید خرید تضمینی را انجام دهد به گونه ای که مابه التفاوت فروش محصول در بورس را تحت عنوان خرید تضمینی به کشاورزان پرداخت نماید.

یوسفی با اشاره به کاهش واردات ذرت خارجی گفت: در یک ماه اخیر با کاهش واردات قیمت ذرت به یکباره افزایش چشمگیری یافت به طوریکه تحویل ذرت خارجی به بنادر حدود هزار تومان بود، از این رو شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو ذرت را برای تنظیم بازار کیلویی 880 تومان عرضه می کند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به تاثیر افزایش ذرت در بهای تمام شده مرغ بیان کرد: با توجه به افزایش 40 درصدی ذرت در سه ماه اخیر می توان گفت از آنجا که 60 الی 65 درصد قیمت تمام شده مرغ خوراک است، از این رو این امر افزایش 19 الی 20 درصدی قیمت را به همراه داشته است.

وی با اشاره به قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر کیلو مرغ زنده 4 هزار و 800 الی 5 هزار و 100 تومان،  مرغ آماده به طبخ درعمده فروشی ها 6 هزار و 800 تومان،خرده فروشی های میادین میوه و تره بار 7 هزار و 180 تومان است.

گفتنی است با توجه به افزایش قیمت نهاده ها نرخ 7 هزار و 500 تومان برای مصرف کننده معقول است.