به گزارش فارس، سیدابراهیم رئیس معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم تحلیف اعضای جدید هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به پرونده فساد مالی اخیر چیست؟ گفت: اطلاعرسانی در این حوزه به عهده سخنگوی قوه قضائیه است.

وی افزود: چیزی که من بارها به آن اشاره کرده‌ام این است که من به مردم یقین می‌دهم که عزم و اراده‌ای جدی در دستگاه قضایی پدید آمده تا با ابعاد مختلف این پرونده برخورد لازم انجام شود.

وی گفت: گروهی از کارشناسان و حسابرسان در قالب چندین تیم بازپرس پرونده را کمک می‌دهند تا تمام ابعاد و زوایای این پرونده به طور کامل شفاف شود.

وی درباره بازگشت مدیرعامل بانک ملی به داخل کشور نیز گفت: این را بدانید که جمهوری اسلامی ایران برای بازگرداندن این فرد در مضیقه نیست و یکی از راهای آن متوسل شدن به پلیس بین‌الملل است اما به نظر من بهترین راهکار همان توصیه‌ای است که سخنگوی قوه قضائیه درباره بازگشت این فرد داشته است.

سیدابراهیم رئیسی خاطر نشان کرد: بازگشت خاوری به ایران این امکان را برای وی فراهم میکند تا در دادگاهی صالح پاسخگوی اتهاماتی باشد که به وی وارد شده است.