به گزارش افکارنیوز،

 سیدحسین سلیمی با اشاره به اینکه دولت باید در لایحه بودجه 96 نرخی را برای دلار پیشنهاد دهد، گفت: تصور دولت تاکنون بر این بود که در سال 2017 می‌تواند نفت را با قیمت 65 تا 70 دلار عرضه کند اما هم‌اکنون به یقین رسیده که قیمت نفت حدود همان 50 دلار خواهد ماند و گران‌تر نمی‌شود. 

عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر اینکه اگر نرخ پایین برای دلار در بودجه 96 منظور شود دولت دچار کمبود بودجه شدید می‌شود، گفت: بنابراین افزایش قیمت دلار در این مقطع می‌تواند به دولت کمک کند تا نرخ بالاتری را در بودجه در نظر بگیرد و دچار کمبود بودجه کمتری شود. 

عضو کمیسیون بازار سرمایه اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: علاوه بر این موضوع انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا هم جهشی را در قیمت دلار ایجاد کرد. 

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سؤال که آیا افزایش قیمت دلار می‌تواند صادرات را افزایش دهد، گفت: ارزش کالاهای صادراتی فرآوری شده ما حدود 10 تا 15 میلیارد دلار است و به مصلحت نیست که برای مقدار اندک صادرات غیرنفتی ارزش پول ملی را کاهش داد.

وی افزود: 90 درصد صنایع ما وابسته به واردات مواد اولیه است و افزایش قیمت دلار منجر به افزایش قیمت تمام شده کالا‌های تولید داخل می‌شود. 

سلیمی تأکید کرد: افزایش قیمت ارز در بلند مدت به نفع صادرات نیست.