به گزارش فارس، عرضه خودرو که قرار بود از محل یارانه نقدی به خریداران صورت گیرد، در سایت بهین یاب متوقف شد و هم اکنون انتخاب و خرید خودرو بر روی این سایت امکان پذیر نیست.
بیش از یک ماه پیش و در پی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی سابق اجرای طرح تأمین(عرضه لوازم خانگی و خودرو از محل یارانه نقدی) به مسئولان طرح میزان(خرید اعتباری) سپرده شد.
پیش‌تر بحثهای زیادی در مورد عرضه خودرو در طرح تأمین مطرح شد و برخی، عرضه خودروهای سایپا در این طرح را عاملی برای تقویت بنیه مالی جریان انحرافی عنوان کردند اما در نهایت قرار شد پراید تولید سایپا برای عرضه به متقاضیان بر روی سایت بهین یاب قرار گرفت.
این خودرو تا زمان ادغام طرح تأمین با طرح میزان بر روی سایت موجود بود اما پس از ادغام دو طرح در حال حاضر در زیرمجموعه خودروی سواری بر روی سایت هیچ محصولی وجود ندارد.
کیومرثفروتنی، مدیر سابق طرح تأمین در این مورد به خبرنگار فارس، اظهار داشت: ‌با توجه به ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی بهتر دیدیم که مسئولیت اجرای طرح تأمین به مدیران طرح میزان واگذار شود تا مدیریت بهتری در کار وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: به این ترتیب پیشنهاد ما مورد استقبال قرار گرفت و بدون اینکه در اجرای طرح تأمین خللی ایجاد شود مدیریت کار به مدیر طرح میزان سپرده شده است.
فروتنی تصریح کرد: برای خرید خودرو از محل یارانه‌های نقدی چند مورد ثبت‌نام صورت گرفت و حتی خودرو نیز به برخی متقاضیان ارائه شد ولی با توجه به اینکه سایپا باید خودرو را ظرف مدت ۶۰ روز به خریدار تحویل می‌داد، مسئولان این شرکت خواستار امضای تفاهم‌نامه بین مدیران ارشد سایپا و وزارت صنعت بودند که این اتفاق عملیاتی نشد.
وی افزود: تفاهمنامه لازم در این زمینه تنظیم شد ولی تا زمانی که من مدیریت طرح تأمین را برعهده داشتم این تفاهمنامه در دفتر حقوقی وزارتخانه نهایی نشد.