به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه همایش بانوی ایرانی کالای ایرانی در جمع خبرنگاران افزود: سود پیش‌بینی شده برای این کارتها 12 درصد و نرخ سود بانکی 21 تا 22 درصد بود که با توجه به محدودیتهای مالی و تأمین نشدن مابه التفاوت آن از سوی بانک مرکزی، این طرح با موفقیت اجرا نشد.

 

وی با اشاره به پیش‌بینی توزیع یک میلیون کارت بین گروه هدف تصریح کرد: صبر چندماهه تولید کنندگان برای اجرای این طرح و فروش کالاهای تولید شده که با عدم موفقیت مواجه شد گله‌مندی تولید کنندگان داخلی به‌همراه داشته است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توزیع نوع جدیدی از این کارت‌ها با سیستمی متفاوت ادامه داد: در این کارتهای جدید تفاوت سود تعیین شده با نرخ رسمی سود بانکی یک تا 2 درصد است که آن را از تولید کننده دریافت خواهند کرد.

 

نعمت‌زاده با تکذیب افزایش قیمت کالا در بازار افزود: برخی افراد در بازار به‌دنبال کالای قاچاق بودند که با پنهان کردن آن شرایط فعلی را در بازار ایجاد کردند که آن نیز گذرا بود.

 

وی ترویج فرهنگ تولید و مصرف کالای داخلی را هدف این وزارتخانه دانست و گفت: قیمت کالا در کشور به‌صورت روزانه رصد می‌شود که براساس آن کالای ایرانی نیز افزایش قیمت نداشته است.