به گزارش فارس، حسین دماوندینژاد ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیران عامل شرکت پشتیبانی امور دام مازندران اظهار داشت: امروز دارای جایگاه ارزشمندی در دنیا هستیم.
وی با بیان اینکه کشور ما در رتبه هفتم تولید گوشت مرغ دنیا قرار دارد، افزود: در قیاس جمعیت نسبت به کشورهای هند و روسیه، ایران رتبه پنجم تولید دنیا را دارد.
دماوندی‌نژاد با اشاره به اینکه امسال فراتر از ۱.۷ میلیون تن گوشت مرغ تولید می‌کنیم، تصریح کرد: منشا این تولید در مازندران قرار دارد.
این مسئول با بیان اینکه امروز تولید مرغ، تولید استراتژیک در عرصه جهانی است، ادامه داد: برای ساختارمند کردن تولید طیور مطالعاتی با دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت داریم.
عضو هیئت مدیره شرکت پشتیبانی امور دام کشور خاطرنشان کرد: پس از سال‌ها در صنعت طیور، دارای ساختار خواهیم شد.
دماوندی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز جهان سلطه دانش و ساختار تولید و امنیت غذا را به هیچ عنوان در اختیار دنیا قرار نمی‌دهد، یادآور شد: وقتی ما درباره امنیت غذایی سوال کردیم ما را تحریم کردند.

* قیمت تخم‌مرغ به روال عادی برگشت / وضعیت در دی بهتر می‌شود
وی با بیان اینکه مازندران پیشانی تولید در بخش صنعت طیور کشور است، بیان داشت: مازندران به قدری در این حوزه اهمیت دارد که هر زمان ایرادی به ویژه در مورد بیماری‌های طیور در کشور پیش می‌آید توجه ما به مازندران است.
دماوندی‌نژاد با اشاره به اینکه هیچ استانی به اندازه مازندران برای ما مهم نیست، گفت: امروز بالاترین تولید جوجه یک روزه مربوط به مازندران است.
این مسئول با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ به روال عادی برگشت، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم این وضعیت تا آذرماه ادامه داشته و در دی‌ وضعیت بهتر می‌شود.
دماوندینژاد در پایان اذعان داشت: مازندران به لحاظ تولیدات دام و طیور، یک استان بارز است.