به گزارش افکارنیوز،

وزارت دارایی کشور ژاپن روز شنبه اعلام کرد: به رغم تلاش هایی که صورت گرفته بازگرداندن شرایط مالی به حالت سالم در این کشور کار بسیار دشواری است.

آمار منتشر شده این وزارتخانه نشان می دهد که کل بدهی دولت ژاپن هم اکنون به یکهزار و ۶۶ میلیارد «ین» معادل ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

بر این اساس سرانه بدهی برای هر فرد بدهکار در ژاپن بر اساس جمعیت کشور که ۱۲۶ میلیون و ۸۶۰ هزار نفر می باشد، ‌هشت میلیون و ۴۰۰ هزار «ین» برآورد شده است.

این آمار را که امروز روزنامه های ژاپنی از جمله «ژاپن تودی» به آن اشاره داشته است، نشان می دهد میزان بدهی دولت توکیو از ماه سپتامبر (شهریور - مهر) سال گذشته تاکنون سه هزار و ۵۸۰ میلیارد «ین» بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش، دولت ژاپن مجبور شده است برای برخی از طرح هایی که در داخل کشور اجرا می شود در شرایطی که بدهکار بوده باز هم تخصیص مالی در نظر بگیرد و برای همین بدهی های حکومتی دائما افزایش یافته است.

پیش بینی دولت این است که با نزدیک شدن به ماه مارس (اسفند - فروردین) که سرآغاز یک سال مالی دیگر در کشور محسوب می شود، بدهی ژاپن به یکهزار و ۱۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون «ین» خواهد رسید.

نزدیک به ۵۴ میلیارد و ۲۶۰ میلیون «ین» از این بدهی ها جزو قروضی است که دولت از موسسات و نهاد های مالی کشور دریافت کرده است.