به گزارش افکارنیوز،

چند روزی می شود که برخی از صنایع لبنی اقدام به افزایش دوباره قیمت انواع محصولات خود کردند،بررسی های میدانی نشان می دهد قیمت انواع ماست ،پنیر سفید ،شیر ساده و شیرکاکائو وکره از 200 تومان تا 1000 تومان افزایش قیمت داشته و در پایان سال لبنیات هم به مجموع کالاهای اساسی که افزایش نرخ را در سال‌جاری تجربه کرده‌اند، پیوسته است .

اطلاعیه گرانی داده نشده است / گرانفروشی خودسرانه بوده

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی در پاسخ به این سوال که برخی برندهای لبنی از ابتدای سال اقدام به افزایش حدود 20 درصدی محصولات خود در بازار کرده اند، اظهار داشت: از افزایش 20 درصدی نرخ محصولات لبنی در بازار اطلاعی ندارم چرا که در شرایط رکود فعلی حاکم بر بازار، صنایع لبنی به لحاظ حفظ مشتریان و رقابت در بازار جرأت چنین کاری را ندارند.

 

وی افزود: براساس اعلام بانک مرکزی مبنی بر تورم 7.9 درصدی و اثر بخشی آن بر بهای تمام شده محصولات نظیر مواد بسته بندی، حقوق و دستمزد و تغییرات نرخ ارز اقدام به افزایش قیمت بر مبنای تورم کرده اند.

باکری در پاسخ به سؤال دیگری که افزایش قیمت محصولات لبنی با مجوز سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده بوده، بیان کرد: بنده از این موضوع اطلاعی ندارم و اگر کارخانه ای افزایش قیمت در محصولات خود داده، بدون هماهنگی بوده است .

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور در پایان عنوان کرد: سازمان بازرسی و نظارت، بازار را رصد کرده و مراکزی که تغییر قیمت داشته‌اند را مکلف‌ می‌کند تا مدارک و مستندات لازم را ارائه نمایند و در صورت مغایرت و محرز بودن تخلف پرونده‌ تعزیراتی تشکیل خواهد شد.