به گزارش افکارنیوز،

به نقل از «اسپوتنیک»، دفتر مطبوعاتی مرکز مبارزه با فساد مالی جمهوری قزاقستان از تشکیل گروه‌های ضدفساد مالی که با اتوبوس‌های مخصوص و مشخص شده در سراسر کشور حرکت خواهند کرد، خبر داد.

در متن این گزارش آمده است: اعضای گروه ضد فساد مالی به شهروندان قزاقستان سیاست چگونگی مبارزه با فساد مالی در کشور را توضیح می‌دهند و با روی باز از شهروندان مراجعه کننده استقبال می‌کنند.

هدف اصلی از تشکیل چنین گروهی، تبلیغات ضد فساد مالی به عنوان هنجار زندگی روزمره است.

 اولین گروه ضدفساد مالی به طور آزمایشی با کارمندان 4 سازمان دولتی شهر «آستانه » که در حدود 500 نفر هستند، دیدار می‎کند.

در آینده گروه ضد فساد مالی برای مراجعه شهروندان قزاقستان در ادارات دولتی مستقر شده و با مردم در این زمینه همکاری می‌کنند.

این گروه‌ها با اتوبوس‌های مخصوص و مشخص شده طبق جدول زمانی برنامه ‌ریزی شده در حال فعالیت هستند.

همچنین دولت قزاقستان در اختیار این نهاد اتوبوس‌ها مخصوص را قرار داده که چه در پایتخت و چه در مناطق کشور فعالیت خود را ادامه دهند.

«سلاوت موکسیماف»مدیر بخش سیاست ضد فساد مالی نهاد امور دولتی و مبارزه با فساد مالی، «دانیار موسیلیماف» معاون رئیس بخش دفتر ملی مبارزه با فساد مالی در شهر «آستانه»، «دانیار تولگناف» قهرمان جهانی در بوکس و دیگر مقامات دولتی قزاقستان عضو این گروه ضد فساد مالی شده‌اند.

به گفته «عالیک شپکبایف»، معاون رئیس آژانس خدمات دولتی و مبارزه با فساد مالی قزاقستان بیش از 1800 کارمند دولتی به خاطر رشوه‌گیری تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و  1200 کارمند دولتی قزاقستان به خاطر ارتکاب فساد مالی سنگین از کار دولتی برای همیشه کناره گذاشته شده‌اند.

شپکبایف اظهار داشت: فساد توسط این کارمندان بیش از 200 میلیون دلار به بودجه قزاقستان خسارت وارد کرد که از این مبلغ 93 میلیون دلار برگردانده است.