به گزارش افکارنیوز،

 عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم بازدید از عملیات تکمیل راه‌آهن تهران-همدان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از آن جهت که رئیس جمهور بر تکمیل این خط ریلی تا اردیبهشت‌ماه امسال تأکید دارد اینجانب امروز بازدیدی دیگر از خط آهن تهران-همدان انجام دادم تا از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه مطلع شوم.

وی ادامه داد: در حال حاضر از حدود 265 کیلومتر کل مسیر ریلی تهران تا همدان، 240 کیلومتر اجرا شده است و بیش از 20 کیلومتر باقی مانده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه روز گذشته با اجرای 1664 متر ریل‌گذاری، رکورد ریل‌گذاری روزانه در کشور ثبت کردیم، گفت: تلاش می‌کنیم طبق دستور رئیس جمهور این پروژه اردیبهشت ماه امسال تکمیل شود.

آخوندی درباره احداث ایستگاه راه‌آهن همدان در درون شهر، بیان کرد: هدف‌گذاری ما توسعه حمل و نقل ترکیبی و شهرسازی ریل‌پایه است در این راستا ضروری است که ایستگاه راه‌آهن در داخل شهر احداث شود ضمن آنکه با دیگر مدل‌های حمل و نقلی نظیر ناوگان عمومی جاده‌ای، حمل و نقل ترکیبی تشکیل دهیم.

وی با بیان اینکه ایستگاه راه‌آهن همدان در آینده داخل شهر و کنار پایانه اتوبوسرانی این شهر منتقل می‌شود، گفت: با تکمیل ایستگاه راه‌آهن همدان، مسافران اتوبوس می‌توانند بلافاصله پس از پیاده شدن از اتوبوس، از طریق سیستم حمل و نقل ریلی به دیگر مقاصد خود سفر کنند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: سرعت قطارهای مسافری طراحی شده در این پروژه ریلی 160 کیلومتر بر ساعت است اما به دلیل وجود قوس‌های بزرگ در مسیر امکان افزایش سرعت تا 200 کیلومتر بر ساعت وجود دارد.