به گزارش افکارنیوز،

علی اشرف منصوری با اشاره به اینکه 8300 تن شکر، 4300 تن برنج، 30000 تن گوشت قرمز منجمد وارداتی در استان تهران در حال توزیع است افزود: بر اساس سهمیه‌ای که وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار تعیین کردند روزانه حدود 20 تن گوشت گرم گوسفندی نیز در فروشگاههای زنجیره‌ای، تعاون‌ها و میادین میوه و ترو بار عرضه می‌شود.

وی گفت: توزیع کالاهای اساسی به ویژه گوشت قرمز سبب کاهش قیمت این کالا‌ها شده و گوشت قرمز در حدود 2 هزار تومان در هر کیلو کاهش یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: برنج سفید وارداتی و برنج اروگوئه با قیمت عمده 2520 تومان در هر کیلو و قیمت مصرف کننده هر کیلو 2700 تومان در استان تهران عرضه می‌شود.

منصوری گفت: به منظور تامین نیاز شهروندان برنج وارداتی با قیمت عمده در اختیار 90 واحد عمده فروشی قرار گرفته است و این واحد‌ها برنج را در سطح مغازه‌های خرده فروشی که با آن‌ها در ارتباط هستند توزیع می‌کنند.
 وی افزود: در فروشگاه‌های خرده فروشی برنج وارداتی سفید و اروگوئه با قیمت مصوب هر کیلو 2700 تومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: فروشگاه‌های عمده فروشی برای جلوگیری از گران فروشی برگه‌های تحویل و فروش کالا را صادر می‌کنند و خرده فروش‌ها موظفند این برگه‌ها را به بازرسان ارایه دهند بنابراین از فروش برنج وارداتی تنظیم بازار با قیمت غیر از قیمت مصوب جلوگیری می‌شود.

منصوری افزود: توزیع کالاهای اساسی پیش از آغاز ماه مبارک رمضان آغاز شده بود و در روزهای اخیر افزایش یافته است.