به گزارش افکارنیوز،

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 801 میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش 131 میلیارد تومان در 38 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 38 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 465 واحد قرار گرفت.

بیشترین تاثیر مثبت بر حرکت دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای خپارس، وبانک و شبندر شد و در مقابل نمادهای معاملاتی حکشتی، پارسان و شاراک با افت خود مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 13 واحد، کل (هموزن) 85 واحد، قیمت (هموزن) 65 واحد، آزاد شناور 159 واحد و شاخص‌های اول و دوم به ترتیب 22 و 109 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 186 میلیون ورقه به ارزش 55 میلیارد تومان در 24 هزار نوبت، آیفکس 6.6 واحد رشد کرد و در ارتفاع 902 واحد قرار گرفت.

همچنین در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکتهای مدیریت انرژی امید تابان هور پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و اعمال تصمیمات مجمع مذکور در سامانه معاملاتی و تولید نیروی برق دماوند پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم به تالار شیشه‌ای بازگشتند.

این گزارش می‌افزاید: نماد معاملاتی شرکت شیشه و گاز جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی – عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص اصلاح اساسنامه نیز در روزجاری متوقف شدند.