در حالي امروز سايت بانك مركزي از انتصاب معاون ارزي جديد بانک مرکزي خبر داد كه معاون پيشين از اين تغيير اظهار بياطلاع كرد.

به گزارش ایسنا طی حکمی از سوی محمود بهمنی رییس‌کل بانک مرکزی مینو کیانی‌راد به عنوان «معاون ارزی» بانک مرکزی منصوب شد.

وی پیش ازاین مدیرکل امور بین‌الملل بانک مرکزی بوده است و چهارمین معاون ارزی بانک مرکزی در ۲.۵ سال اخیر به شمار می‌رود.

در همین باره سیدکمال سیدعلی معاون پیشین بانک مرکزی که در مسافرت به سر می‌برد از این تغییر ابراز بی‌اطلاعی کرد و به خبرنگار ایسنا گفت: " حتما صلاح مملکت این گونه است. "

وی در پاسخ به اینکه آیا نبود ثبات مدیریتی، دلیل تلاطم‌های ارزی نبوده است؟ اظهار کرد: " این مورد را از رییس‌کل سوال کنید. "

سیدعلی که اندکی بیش از چهار ماه معاون ارزی بانک مرکزی بود، بنا به شنیده‌ها حکم بازنشستگی گرفته است.

مراسم معارفه سیدکمال سیدعلی به عنوان معاون ارزی بانک مرکزی ۲۲ تیرماه امسال انجام شده بود.

در ماه‌های اخیر نرخ ارز با تلاطم‌های فراوانی روبرو بوده و ظاهرا بانک مرکزی چاره کار را در تغییر معاونت ارزی دیده است.

در این مدت سیاست‌های مختلفی مثل عرضه فراوان، محدود کردن ارز مسافری، ارائه خطوط ری‌فاینانس و حتی امتیاز دادن به صرافی‌ها امتحان شد اما عملا نتیجه‌ای حاصل نشد.

تغییر در معاونت ارزی بانک مرکزی در حالی به وقع پیوست که اکنون دو پست کلیدی دیگر در این بانک یعنی قائم مقام و معاون اقتصادی بانک بدون سرپرست هستند. پیش از این قضاوی معاون اقتصادی بود که به عنوان رییس بانک اکو منصوب شده و پورمحمدی هم بعد از جریان اخیر بانکی تغییر کرد.

به گزارش ايسنا طي ساليان گذشته براي نخستين بار است كه يك زن در راس يكي از مهمترين بخشهاي اقتصادي كشور قرار ميگيرد و بايد ديدكه آيا با اين تغيير بازار متلاطم ارزي كشور سامان مييابد؟