سیدکاظم حجازی در گفتوگو با فارس در خصوص ورود هواپیماهای قطری به ناوگان هوایی کشور، اظهار داشت: چندی پیش وزیر راه و شهرسازی گزارشی در اینباره به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ارائه داد.
وی تصریح کرد: در صورتی که وزارت راه و شهرسازی بتواند در اجرای این موضوع با مقولات مترتب این مسئله که در قانون لحاظ شده است، به نحو احسنت عمل کند قطعاً مانعی برای اجرای این کار نخواهیم داشت.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وجود شرکت‌های هواپیمایی خارجی در مسیر‌های داخلی ایران بحث‌های کیفی و محتوایی موضوع است، ادامه داد: در مجلس آنچه مهم است این است که قانون در بحث‌های اجرایی مدنظر مدیران اجرایی قرار گیرد.
نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد: در باب نظارت مجلس، اگر وزیر راه و شهرسازی بتواند با لحاظ کردن قانون راهکاری را به انجام برساند که به ارتقاءبخشی خدمات حمل و نقل هوایی به مسافران بینجامد و نیز آسایش مسافر هم فراهم شود منوط به رعایت تمامی قوانین و مقررات حمل و نقل هوایی، این امر از نظر مجلس ممنوعیت نخواهد داشت.

به گزارش فارس وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته در این‌باره گفته بود: افزایش پرواز شرکت‌های قطری در ناوگان هوایی کشور به ۷۰ مورد، تاثیری در سود و زیان شرکت‌های هوایی داخلی نخواهد داشت.
بنا به گفته علی نیکزاد هم اکنون به صورت هفتگی ۳۵۰۰ پرواز در کشور انجام می‌شود که اگر این تعداد پروازهای قطری هم به آن اضافه شود، چیزی حدود ۲ درصد افزایش پرواز خواهیم داشت.
وزیر راه و شهرسازی به شروط ایران برای اجازه به شرکت‌های هوایی قطری برای انجام این پرواز‌ها اشاره کرد و گفته بود: البته ما شروطی برای شرکت‌های قطری در نظر گرفته‌ایم که اگر می‌خواهند وارد صنعت هوایی ایران شوند، باید پروازهای داخلی هم در کنار پروازهای خارجی داشته باشند وگرنه اجازه این کار به آنها داده نمی‌شود.
بنا به گفته نیکزاد این موضوع آنقدرها هم ارزش ندارد که در این چند وقت اخیر به آن پرداخته شده است؛ ما روزانه تقریبا۵۰۰ پرواز در کشور داریم که اگر این تعداد به آنها اضافه شود هم اتفاق خاصی درباره ضرر و زیان و یا سود شرکتهایی هوایی داخلی، رخ نمیدهد.