به گزارش ايسنا، با وجود اين كه ميانگين مصرف روزانه بنزين ۱۰۰ توماني ۲.۵ درصد مصرف روزانه كل كشور (معادل ۱.۵ ميليون ليتر در روز) است، اما مصرف آن بدون پايان همچنان ادامه دارد.

هنگامی که با آغاز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، سهمیه بنزین۴۰۰ تومانی جایگزین بنزین ۱۰۰ تومانی شد، ذخیره بنزین یارانه‌ای یک میلیارد لیتر اعلام شده بود که اکنون حجم آن بنا به اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به حدود ۲۰۰ میلیون لیتر در روز رسیده است.

دلیل تمام نشدن بنزین ۱۰۰ تومانی چیست؟

شاید یکی از دلایل تمام نشدن بنزین ۱۰۰ تومانی بعد از ۱۲ ماه، به گفته یکی از جایگاه‌دارن عرضه سوخت، وجود کارت‌های موقت پنج تا شش هزار لیتری در دست برخی از ارگان‌ها و نهادهای دولتی باشد که هنوز استفاده از آن‌ها قانونی محسوب می‌شود.

البته پیش ازاین رئیس ستناد حمل و نقل و سوخت کشور با بیان این که تعداد کارت‌هایی که بنزین ۱۰۰ تومانی دارند بسیار کم هستند، گفته بود که با وجود این در برخی از این کارت‌ها حدود سه‌هزار لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده است.

رویانیان در مورد این‌گونه ذخیره‌ بنزین یارانه‌ای در کارت‌های سوخت گفت که بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، استفاده برخی افراد از حمل‌ونقل عمومی یا خودرو سایر افراد خانواده موجب ذخیره بنزین ۱۰۰ تومانی در این حجم شده است.

بنزین ۶ نرخی

در حال حاضر با توجه به وعده مسوولان مبنی بر حفظ بنزین یارانه‌ای ۱۰۰ و ۱۵۰ تومان باقی مانده در کارت‌های سوخت و عرضه بنزین معمولی نیمه یارانه‌ای هر لیتر ۴۰۰ تومان، بنزین معمولی آزاد هر لیتر ۷۰۰ تومان و بنزین سوپر نیمه یارانه‌ای و آزاد به ترتیب هر لیتر ۵۰۰ و ۸۰۰ تومان، بنزین عرضه شده در کشور با شش نرخ عرضه می‌شود.

در هیچ اقتصاد سالمی چند نرخی توجیه اقتصادی ندارد

این در حالیست که کارشناسان اقتصادی معتقدند که در هیچ اقتصاد سالمی چند نرخی بودن یک کالا توجیه اقتصادی ندارد، چراکه چند نرخی بودن هر کالایی نشان از ضعف بازار و مشکلات آن است. چه بنزین چه ارز و طلا و چه هر خدمات و کالایی زمانی که به صورت چند نرخی عرضه شود، از کارایی لازم برخوردار نخواهد بود، چرا که معلوم است که منابع آن بازار به صورت بهینه تخصص داده نشده است.

دست‌فروشان بنزین؛ یکی از معضلات چند نرخی بودن

یکی دیگراز معضلات عرضه بنزین چند نرخی، فروش بنزین توسط دست‌فروشان کنار جایگاه‌های سوخت است که نشان‌دهنده شکل نامناسب عرضه است.

آیا تمایلی به تک نرخی شدن بنزین وجود دارد؟

محمدرضا فرزین - سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی، یکی از گزینه‌های اجرای فاز دوم قانون هدفمند شدن یارانه‌ها را عرضه تک نرخی بنزین اعلام کرده است.

البته با وجود این که دولت مرتبا اعلام می‌کند که محدودیت زمانی در مصرف بنزین یارانه‌ای وجود ندارد، بنزین ۱۰۰ تومانی با اطمینان خاطر، بنزین را چند نرخی نگاه خواهد داشت. این در حالیست که برای تک نرخ شدن بنزین باید یک ضرب الاجل زمانی تعیین شود.

برابر شدن مصرف بنزین ۴۰۰ و ۷۰۰ تومانی

بر اساس آمار مصرف اعلام شده از جایگاه‌های عرضه سوخت، با وجود کاهش بنزین سهمیه‌ای، مصرف بنزین ۴۰۰ تومانی و ۷۰۰ تومانی تقریبا با هم برابر است.

سهمیه جدید بنزین؛ بامداد سه‌شنبه در کارت‌های سوخت

حال با توجه به اين كه ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام كرده است كه هيچ برنامهاي براي تغيير قيمت و سهميه بنزين خودروها ندارد، سهميه سوخت آذرماه خودروها بدون هيچ گونه تغييري در حجم و قيمت در نخستين ساعات روز سه شنبه (اول آذرماه) در كارتهاي سوخت خواهد بود.