به گزارش افکارنیوز،

مرغ یکی از محصولات پرمصرف در سبد غذایی خانوار در طول ماه محسوب می شود که با توجه به قیمت مناسب آن در سبد خانوارها به گوشت قرمز ارجحیت دارد.


این درحالی است که درماه اخیر شاهد افزایش افسار گسیخته قیمت مرغ در بازار هستیم تا جایی که هر کیلو مرغ در سطح میادین میوه و تره بار 7 هزار و 100 تومان ودرخرده فروشی‌های 8 هزار و 200 تومان به فروش می رسد اما در این میان مسئولین برای کنترل بازار و تناسب میان عرضه وتقاضا مرغ منجمد را عرضه کرده‌اند که قیمت آن 5 هزار و 700 تومان است که با وجود عرضه این محصول شاهد استقبال چندانی از سوی مشتریان برای خرید مرغ منجمد نیستیم.

علاوه بر این مسئولین علت افزایش قیمت مرغ در ماه اخیر را افزایش قیمت جوجه یکروزه وکاهش عرضه آن در مرغداری‌ها می دانند که این یکی از عوامل اصلی تأثیر گذار برافزایش قیمت مرغ است. با وجود افزایش حدود 1500 تومانی قیمت مرغ نسبت به ماه گذشته سبد خانوارها نیز کوچکتر خواهد شد زیرا درکنار این افزایش شاهد گرانی قیمت گوشت تا سقف 42 هزار تومان در سطح خرده فروشی‌های شهر هستیم که این امر حتی با عرضه مرغ منجمد با قیمت پایین تر نیز بهبود پیدا نکرده است.


با این وجود مسئولان نبود شبکه توزیع مناسب را عامل اصلی افزایش قیمت مرغ در سطح بازار می‌دانند و پیش بینی می‌کنند قیمت این محصول تا هفته آینده کاهش یابد در این رابطه یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده وماهی بیان کرد: قیمت هر کیلو مرغ در میادین میوه وتره بار 7 هزار و 100 تومان بوده و قیمت عرضه آن در بازار به حدود 8 هزار و 200 تومان رسیده است.


وی درادامه افزود: این روند افزایش قیمت به علت کمبود جوجه یک روزه است ودر هفته آینده با افزایش عرضه این محصول در بازار شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.


رئیس اتحادیه پرنده وماهی تصریح کرد: درروزهای اخیر برای کنترل قیمت و متناسب کردن تقاضا در بازار مرغ منجمد با قیمت هر کیلو 5 هزار و 700 تومان در سطح میادین عرضه شد و تا حدودی خریداران از آن استقبال کردند.


یوسف خانی خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود با افزایش عرضه مرغ در بازار تا هفته آینده شاهد کاهش قیمت در سطح میادین میوه وتره بار باشیم .


بر اساس این گزارش با وجود کاهش عرضه مرغ در میادین میوه وتره بار نبود شبکه توزیع مناسب نیز باعث افزایش قیمت بیشتر این محصول شده که به گفته مسئولان با شروع هفته جدید و افزایش عرضه می‌توان انتظارکاهش قیمت این کالای اساسی درسبد خانوار را داشت.