بهادر كاظمي در گفتوگو با ايسنا، اظهار كرد: چندي پيش هيات دولت در مصوبهاي به ايران خودرو براي ادامه توليد وانت پيكان چهار ماه وقت داد.

وی با بیان این‌که سازمان ملی استاندارد نیز این مصوبه را جهت اجرا به پلیس راهور ناجا ابلاغ کرده است، خاطرنشان کرد: پس از این وظیفه اجرای مصوبه‌ هیات دولت با پلیس راهور ناجا خواهد بود.

به گفته وی، طبق مصوبه هیات دولت تولید خودرو وانت پیکان تا پایان امسال ادامه خواهد یافت و پس از آن تداوم تولید منوط به رعایت استاندارد‌های مدنظر سازمان ملی استاندارد ایران خواهد بود.

کاظمی هم‌چنین در خصوص آخرین وضعیت شماره‌گذاری کشنده فراز، توضیح داد: در خصوص فراز نیز مصوبه‌ هیات دولت به پلیس راهور ابلاغ شده و در این خصوص نیز در انتظار اقدام پلیس هستیم.

به گزارش ایسنا، شماره‌گذاری وانت پیکان از ابتدای مهر ماه متوقف شده بود. مسئولان سازمان ملی استاندارد در این خصوص اظهار کرده بودند که راهی برای ادامه تولید و شماره‌گذاری وانت پیکان وجود ندارد، مگر آن‌که اصلاحات لازم برای استانداردسازی این خودرو صورت گرفته یا آنکه مجوز موقت ادامه تولید این خودرو از هیات دولت کسب شود.

پیش از این اعلام شده بود که در چند هفته اخیر با توقف شماره‌گذاری وانت پیکان، قیمت این خودرو در بازار افزایش یک تا ۱.۵ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

در حال حاضر وانت پیکان ارزان‌ترین وانت موجود در بازار ایران محسوب می‌شود؛ به‌گونه‌ای که قیمت کارخانه‌ای این خودرو در نوع بنزینی آن شش میلیون و۶۷۰ هزار و دوگانه‌سوز نیز هفت میلیون و۷۰۰ هزار تومان است.

پس از وانت پيكان ارزانترين وانت موجود در بازار ايران قيمتي حول و حوش ۱۳ ميليون تومان دارد.