به گزارش افکارنیوز،

 در حالی که سیل بعد از طوفان هاروی موجب تعطیلی تقریبا یک چهارم از پالایشگاه های آمریکا شده و در عین فلج کردن میزان تقاضا برای نفت خام، نگرانی از کمبود سوخت را افزایش داده است قیمت نفت امروز کاهش داشت.

طوفان هاروی که در طی روزهای گذشته از شدت آن کاسته شده، موجب بروز سیل در مناطق ساحلی ایالت تگزاس از جمله شهر هیوستون شده است. طوفان اکنون عازم لوئیزیاناست و انتظار می رود در آنجا نیز موجب بروز سیل شود.

مرکز ملی طوفان های آمریکا اعلام کرد: «سیل فاجعه بار و مخرب همچنان در جنوب شرق تگزاس و بخش هایی از جنوب غرب لوئیزیانا ادامه دارد.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 9 سنت کاهش به 46 دلار و 35 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز 6 سنت افت داشت و به 51 دلار و 94 سنت رسید.

در بازار فرآورده های نفتی، قیمت ها با افزایش همراه بوده است. قیمت بنزین در آمریکا بیش از 3 درصد رشد داشته و به 1.8380 دلار در هر گالون رسیده است. پیشتر قیمت ها به بالاترین رقم از 31 جولای 2015 تاکنون یعنی 1.842 دلار رسیده بود. قیمت گازوئیل نیز 1.2 درصد رشد داشته و به 1.6854 دلار رسیده است.

موسسه گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت: «برآورد ما این است که تا 29 اوت 4.1 میلیون بشکه در روز از ظرفیت تولید فرآورده های نفتی امریکا تعطیل شده است. این رقم معادل 23 درصد از کل تولید پالایشگاهی آمریکاست.»

گلدمن ساکس همچنین گفته، حدود 1.4 میلیون بشکه از تولید نفت آمریکا مختل شده که معادل 15 درصد کل تولید نفت این کشور است.

بر اساس اعلام مرکز طوفان های آمریکا 24 ساعت آینده طوفان هاروی همچنان خطرناک خواهد بود.