به گزارش افکارنیوز،

پالایشگاه ستاره خلیج فارس که قرار بود در طی دوران 4 ساله دولت یازدهم شاهد بهره برداری از آن، کاهش خام فروشی میعانات گازی و خودکفایی در تولید بنزین و حتی آغاز صادرات این فرآورده نفتی در ایران باشیم، با شروع دولت دوازدهم هنوز درگیر اما و اگرهای توسعه و تکمیل است.

در حالی که درست بعد از انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم، مدیرعامل این پالایشگاه تغییر کرده بود و به نظر می رسید که این تغییر در راستای بهبود وضعیت تکمیل این پروژه ملی باشد، در طی 4 ماه اخیر تنها خروجی تغییر مدیریت و تصدی مدیر جدیدی که نامش در لیست نجومی بگیران دولتی بود، این بود که تعداد 100 نیروی آزمونی این شرکت در حالت بلاتکلیف قرار گرفته و به جای اینکه بر سر کار خود حاضر باشند، با عدم مدیریت صحیح نیروی انسانی در ماههای اخیر، این 100 فارغ التحصیل دانشگاهی به حالت اعتراض یک روز را جلوی وزارت کار، یک روز جلوی وزارت نفت و روز دیگر را جلوی مجلس شورای اسلامی به شب می رساندند.

وضعیت نابسامان نیروهای آزمونی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و همچنین نبود چشم انداز مشخص از زملان تکمیل این پروژه، در شرایطی که تیم مدیریتی جدید حتی قادر به تکمیل فاز نخست این پالایشگاه نیز نبود، با حکم وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران تغییر کرد.

«علیرضا صادق آبادی» معاون جدید وزیر نفت هفته گذشته در مراسم معارفه خود، تکمیل پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را از اولویت های کاری خود اعلام کرد. این مدیر جوان، نخستین سرکشی خود به حوزه های پالایشی را به همین پالایشگاه اختصاص داد و روز گذشته با حضور در محل این پالایشگاه، مدیرعامل 4 ماهه آن را برکنار کرد.

برکناری این فرد با دعوت 100 نیروی آزمونی این پالایشگاه به کار همراه شد. یکی از این نیروهای ازمونی در تماس با ما ضمن ابراز رضایت از اقدام معاون جدید زنگنه گفت: بعد از ماهها بلاتکلیفی، روز گذشته از طریق پالایشگاه با ما تماس گرفتند و با عزت و احترام ما را دعوت به کار کردند.