اگرچه حدود دو ماه از آغاز روند نزولی قیمت تندر-۹۰ در بازار ميگذرد، اما ظاهرا پارس خودروییها قصد دارند با يك فروش فوری محدود، قیمت تندر را به یکباره کاهش دهند.

به گزارش دنیای اقتصاد آن‌طور که خبر می‌رسد‌، پارس خودرو قصد دارد به واسطه فروش فوری تندر - ۹۰‌، قیمت این خودرو را کنترل کرده و تا ۵۰۰ هزار تومان‌، پایین بیاورد. این فروش فوری‌، البته دو تفاوت قابل توجه با فروش فوری‌های معمولی پارس خودرو دارد.

طبق این روش‌، به هر نمایندگی فقط دو دستگاه تندر - ۹۰ عرضه می‌شود و این دو دستگاه نیز باید در عرض تنها پنج روز به فروش برسند. آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند‌، با این طرح‌، مشتریان به جای بازار، از نمایندگی‌ها تندر می‌خرند و در نتیجه از قیمت کاذب این خودرو در بازار کاسته می‌شود.

پارس‌خودرو در شرایطی قرار است طی یک ماه آینده این فروش فوری محدود را به اجرا در بیاورد که هم‌اکنون اختلاف زیادی بین قیمت کارخانه‌ای و بازار تندر به چشم می‌آید. در حال حاضر تندر مدل E۲ با اختلاف قیمتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به فروش می‌رسد و تندر E۱ نیز حدود دو میلیون تومان گران‌تر از قیمت کارخانه‌ای خود خرید و فرش می‌شود.
همچنین E۰ نیز هماکنون یک میلیون تومان تفاوت را بین قیمت کارخانهای و بازار خود تجربه ميکند. اگر روش پارس خودرو جواب دهد، قیمت مدلهای E۲، E۱ و E۰ تندر-۹۰ به ترتیب، ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون تومان خواهد شد.