به گزارش فازس، سیدشمسالدین حسینی در جمع خبرنگاران درباره اظهارات رئیس کل بانک مرکزی درباره معاملات آتی سکه اظهار داشت: بنده با آقای بهمنی صحبت نکردم و این صحبتهای ایشان را هم نشنیدهام. اما از نظر بنده معاملات آتی سکه مصوبه شورای عالی بورس را دارد و کاری قانونی است.
وزیر اقتصادی تصریح کرد: هر مصوبه‌ای که در شورای عالی بورس داشتیم بلااستثناء سازمان بورس مکلف بوده و هست که نظریه فقهی شورای بورس را برای آن بگیرد.
وی ادامه داد: آنچه که هم‌اکنون در معاملات آتی سکه صورت می‌گیرد مصوبه شورای بورس و پیوست تایید کمیته فقهی شورای عالی بورس را دارد.

*‌ انتقاد نکردم خواستار تقویت نظارت شدم

وزیر اقتصاد در ادامه در توضیح صحبت‌هایی که صبح امروز در این همایش با محوریت عملکرد صندوق‌های قرض‌الحسنه مطرح کرده بود، گفت: بنده هیچ انتقادی از هیچ دستگاهی به خصوص بانک مرکزی نکردم.
وی افزود: باید نظارت تقویت شود و این به معنای انتقاد نیست.
حسینی درباره مهم‌ترین دستاوردهای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: مهم‌ترین دستاورد این قانون در ابتدا پی‌بردن مدیران کشور به ظرفیت‌های بالا برای حل مشکلات بزرگ در کشور بود.
وزیر اقتصاد ادامه داد: در عین حال به نظر بنده مردم پی بردند آمار و ارقامی که کارگروه‌های رسمی برآورد و اعلام می‌کنند به مراتب به واقعیت نزدیک‌تر است.
حسینی البته تاکید کرد: مهم‌ترین دستاوردی که قانون هدفمندی داشته و اظهرمن‌الشمس است صرفه‌جویی‌هایی است که انجام شد.
حسینی تاکید کرد: امروز در تمامی حامل‌های انرژی به رغم افزایش تعداد خودروها، خانواده‌ها و کارخانجات هنوز به میزان سال گذشته مصرف صورت نگرفته است.
وزیر اقتصاد از کاهش میزان مصارف خانگی توسط مردم خبر داد و گفت: اما در مقابل مصرف کارخانجات افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: هفته آینده خبرها و گزارش‌های خوبی در خصوص هدفمندی یارانه‌ها توسط رئیس جمهور اعلام خواهد شد.

* دیدگاه بهمنی و حسینی در مورد عملکرد صندوق‌های قرض‌الحسنه

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توجه به اهمیت، فواید و مصارف قرض‌الحسنه اشاره و تصریح کرد: بنده پیش از اینکه جنبه‌های سلبی در توسعه این امر ببینم به جنبه‌های ایجابی و توسعه این جنبه‌ها تاکید می‌کنم.
وی گفت: بنده معتقدم در برخی مواقع شاهد سوءاستفاده از عناوین ائمه در صندوق‌های قرض‌الحسنه هستیم.
وی تاکید کرد: بنده و آقای بهمنی که در این حوزه فعالیت می‌کنیم معتقدیم همان‌طور که قرض‌الحسنه ترویج می‌شود مانع از سوءاستفاده‌ها خواهیم شد.
وی به تلاشهای بانک مرکزی اشاره و تصریح کرد: همانطور که در بسته سیاستی آمده ما هم پیگیری خواهیم کرد تا امور مربوط به ترویج قرضالحسنه تسهیل شود.