به گزارش ايسنا، محسن اسماعيلي- مديرعامل شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور - اظهار كرد: روزانه ۲۷۰پرواز در مهرآباد انجام ميشود و سالانه ۱۳ ميليون مسافر از اين فرودگاه جابهجا ميشوند و دليل نميشود كه به دليل كاهش ترافيك اين فرودگاه تعطيل شود.

وی با بیان این‌که در پایتخت ما دو فرودگاه وجود دارد، گفت: در پایتخت بسیاری از کشورها سه یا چهار فرودگاه وجود دارد و تعداد پروازهای آن‌ها ۱۰ برابر پروازهای ما است اما تدبیر کردند و مشکل ترافیک را حل کرده‌اند.

اسماعیلی با اشاره به این‌که به دلیل آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی فرودگاه نباید تعطیل شود، خاطرنشان کرد: با خروج توپولوف‌ها آلودگی صوتی به مراتب کمتر شده و هواپیماهای جدیدی که وارد می‌شوند آلودگی صوتی کمتری دارند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور با اشاره به این‌که می‌توان ساعت پروازها را محدود کرد تا آلودگی صوتی برای مردم شهر تهران و بویژه منطقه‌ای که هواپیما ارتفاع را برای فرود کم می‌کند، کمتر آزاردهنده باشد، اظهار کرد: در قانون برنامه پنجم نیامده که پروازهای فرودگاه مهرآباد باید به فرودگاه امام منتقل شود.

به گزارش ایسنا، دکتر علی محمد شاعری - قائم‌مقام سازمان حفاظت محیط زیست - چندی پیش اعلام ‌کرده بود: براساس طرح جدید جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها وزارت راه و شهرسازی موظف شده است تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد را تا پایان برنامه پنجم توسعه به فرودگاه امام خمینی(ره) منتقل کند و فرودگاه مهرآباد صرفا برای عملیات اورژانسی و شرایط اضطرار به کار می‌رود.

کلنگ‌زنی چند طرح فرودگاهی تا پایان ماه آینده

اسماعیلی در ادامه درباره طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) افزود: در فرودگاه امام خمینی(ره) پروازهای ورودی و خروجی خارجی را سرویس‌دهی می‌کنیم و ارائه خدمات به مسافران توسط شرکت‌های داخلی و خارجی به خوبی انجام می‌شود اما امیدواریم ‌طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) هرچه زودتر تکمیل و به ما که بهره‌بردار هستیم، تحویل داده شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور با تاکید بر این‌که تا پایان سال سه فرودگاه بین‌المللی دستغیب شیراز، شهید بهشتی اصفهان و فرودگاه تبریز به جمع سه فرودگاه اقتصادی کشور اضافه می‌شوند، گفت: ‌این فرودگاه‌ها از ضرردهی خارج می‌شوند اما درآمدهای آ‌ن‌ها در حدی است که هزینه‌های جاری را پوشش می‌دهد و هزینه‌های توسعه عمرانی را در بر نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: در دید کلان چون فرودگاه‌ها در جهت توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شهرستان یا استان نقش بسیاری دارند نمی‌توان گفت فرودگاه ضررده است بنابراین امیدواریم درآمد فرودگاه‌های دیگر را به حدی برسانیم که سالانه چند فرودگاه را از ضررده بودن خارج کنیم.

اسماعیلی درباره سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌ها گفت: بیش از ۴۵ طرح در سطح فرودگاه‌های کشور پیشنهاد شده و بخشی پس از مذاکره به مقدمات ارائه طرح توجیهی اقتصادی رسیده، برخی در هیات تشخیص واگذاری تصویب شده، قرارداد برخی منعقد شده و تعدادی تا پایان ماه آینده با حضور مقام عالی وزارت در فرودگاه‌های شیراز، مهرآباد و اصفهان کلنگ‌زنی می‌شود.

به گفته او پس از برگزاري دومين نمايشگاه معرفي فرصتهاي سرمايهگذاري استقبال خوبي از سرمايهگذاري در فرودگاهها شده است.