به گزارش مهر، قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور درباره تخلفات افزایش کرایه آژانسها اظهارداشت: با وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه هماهنگیهایی شده است و شهروندان میتوانند تخلفات کرایهای آژانسها را به پیامک ۳۰۰۰۰۲۰ و یا شماره ۱۲۴ اطلاع دهند.

وی با اعلام اینکه سهمیه فعلی آژانس‌ها در ماه ۳۰۰ لیتر است، افزود: هم اکنون۲۲۰ هزار کارت سوخت آژانس در کشور وجود دارد که از ابتدای دی ماه ساماندهی کارت‌ها به صورت مکانیزه صورت می‌گیرد.

جلالی از برنامه ریزی برای دستیابی به اطلاعات و آمار دقیق به منظور توزیع مناسب خدمات برای بخش آژانس‌ها از ابتدای دی ماه سال جاری خبر داد و با اشاره به اینکه نرخ‌ها در این بخش طبق فرمولهایی براساس شهرهای مختلف در دست مطالعه و بررسی است، گفت: پرداخت الکترونیکی کرایه در آژانس‌ها نیز در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه در این طرح آژانس‌ها ۵ درجه خواهند شد، اظهارداشت: یکسان سازی رنگ‌ها و تغییر پلاک‌ها آژانس‌ها نیز برنامه‌ای است که در آینده نزدیک اجرا خواهد شد اما در این مرحله به شناسایی آژانس‌ها و مشکلات کارت سوخت خواهیم پرداخت.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در ارتباط با وضعیت وانت بارها نیز با بیان اینکه در چند مرحله شناسایی ۱.۲ میلیون وانت در قالب درون شهری و برون شهری شناسایی و ثبت نام شده است، گفت: در مرداد ماه امسال خودروهایی که در طرح شناسایی شرکت نکرده بودند، ۲۵ درصد از سهمیه آنها کسر شد.

جلالی به برنامه ریزی برای صدور کارت هوشمند راننده و وانت در این بخش اشاره کرد و افزود: ۷۰۰ هزار خودروی وانت در مراحل قبلی شناسایی اطلاعات خود را ارائه ندادند و اگر در این مرحله اطلاعات خودروهای خود را ارائه نکنند، سهمیه‌های آنها حتی تا سطح خودروهای شخصی و ۶۰ لیتر کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در این مرحله از شناسایی اگر به این جمع بندی برسیم که لازم است تا فرصت دوباره‌ای برای ثبت نام وانت بارها داده شود بعداً اعلام می‌کنیم اما به صورت کلی قبلاً ۱.۸ میلیون کارت سوخت وانت بار صادر شده بود که مشخص نبود در کدام بخش کار می‌کنند.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور درباره ساماندهی موتورسیکلت‌ها با اشاره به اینکه حدود ۷.۸ میلیون موتورسیکلت کارت سوخت دارند، گفت: ممکن است بخشی از این موتورسیکلت‌ها وجود نداشته باشند و در حال حاضر نیز حدود یک میلیون دستگاه توقیف است و ما باید در این بخش ساماندهی دوباره‌ای را صورت دهیم.

وی بیان کرد: برنامه ریزی شده است تا موتورسیکلت‌هایی که از زمان توقیف آنها سه تا شش ماه می‌گذرد و دارای بیش از ۱۰ سال عمر است و مالک آن به سراغ رفع مشکل موتورسیکلتش نمی‌رود را اسقاطی تلقی کنیم و کارت سوخت آن را نیز باطل کنیم.

جلالی این مطلب را نیز بیان کرد که از دارندگان موتورسیکلت‌های توقیفی زیر ۱۰ نیز خواسته می‌شود تا به سیستم‌های تغییر پلاک مراجعه و مشکلات موتورسیکلت خود را حل کنند.

وی تاکید کرد: طرحی به ستاد هدفمندی یارانهها ارایه شده است که در صورت تصویب، سهمیهای به موتورسیکلتهای بنزین سوز جدید - موتورسیکلتهایی بنزین سوزی که تازه میخواهند تولید شوند - تعلق نگیرد و در تلاش هستیم تا از موتورسیکلتهای برقی حمایت کنیم.