به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار با اشاره به آخرین جزئیات پرداخت بدهی سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری، گفت: طبق اخباری که رسیده، مشکل عمده سپرده‌گذاران که از نظر درصدی سپرده‌های کوچک را تشکیل می‌دهند، حل شده است.

وی افزود: مشکل آن دسته از  سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری که تا سقف 200 میلیون تومان بوده، حل شده و اینها عمدتا رقم‌ها مطالبات‌شان تا 80 درصد از کل سپرده‌ها و یا حتی پایین‌تر از 100 میلیون تومان بوده است.

 

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار این موضوع را رد کرد که مشکل سپرده‌گذران مؤسسات اعتباری به‌طورکامل حل و پرداخت‌ها به آن‌ها انجام شده و رضایت‌مندی‌شان تأمین شده است.

تابش اضافه کرد: این‌طور نیست که مشکل تمامی سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری به‌طور کامل حل و فصل شده باشد، اما با برنامه‌ریزی‌هایی که بین سران قوا صورت گرفته، مشکل تمامی آنها به مرور زمان مرتفع می‌شود.

وی تأکید کرد: نکته قابل توجه این است که در اوضاع فعلی اقتصادی، سایر سپرده‌گذاران که از نظر تعدادی 2 درصد ولی از نظر رقم 30، 40 درصد هستند، با تمهیدات نظام بانکی، دولت و سران قوه قرار است مشکل آنها نیز حل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح تمهیدات سران قوا برای پرداخت بدهی سپرده‌گذران مؤسسات اعتباری که بیش از 200 میلیون تومان سپرده دارند، گفت: سران قوا و مسئولان نظام بانکی مترصد این هستند که مشکل آنها پس از تغییر و تحولات و قیمت‌گذاری املاک و مستغلات صاحبان مؤسسات اعتباری، حل و فصل شود و این موضوع در آخرین نشست سران قوا مورد تأکید و تصویب قرار گرفته است.