به گزارش افکارنیوز،

اعطای تسهیلات اشتغال زا در روستاها یکی از اقداماتی است که کشورهای پیشرفته برای دور زدن اقتصاد درگیر با مشکلات اقتصادی و همچنین کاهش آمار مهاجرت ها در پیش گرفته اند که این مهم از سوی بانک پارسیان در غالب تفاهم نامه ای با برخی ارگان ها در دست اقدام است.

در شرایطی که بسیاری از روستاهای کشور با بیکاری دست و پنجه نرم کرده و در نتیجه مهاجرت بسیاری از جمعیت خود را به علت نبود شغل از دست می دهند تنها تزریق منابع اشتغال زا می تواند روزنه های امید را به مردم باز گردانده و حتی به مهاجرت معکوس کمک کند.

چندی پیش خبر دستورالعمل اعطای تسهیلات ارزان قیمت اشتغال زا روستایی به عاملیت بانک پارسیان رسانه ای شد که در صورت تحقق این مهم علاوه بر کاهش آمار بیکاری در کشور رونق اقتصادی نیز در کشور فراگیر خواهد شد.

 به موجب تفاهم نامه ای که بین بنیاد برکت و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، با عاملیت بانک پارسیان به امضا رسید، مقرر شد اعطای تسهیلات ارزان قیمت اشتغال زایی روستایی در دستورکار بسیاری از نهادهای مرتبط قرار گیرد، برخی مسوولان وکارشناسان در این زمینه، از حضور بانک پارسیان در توسعه مناطق روستایی و محروم کشور تقدیر کرده و معتقدندکه این طرح با هدف ایجاد توسعه درطرح های عمرانی، صنعت ومعدن، گردشگری و صنایع دستی و به طور کلی رونق تولید و اشتغال درمناطق روستایی و با حمایت موثر بانک پارسیان در سراسرکشور، می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات مناطق روستایی و محروم کشور باشد. 

همچنین ازآنجایی که دولت نیز اعتبارات خوبی برای توسعه استان ها درنظر گرفته است، لذا افرادی که طرح های مفیدی دارند می توانند از تسهیلات قرض الحسنه تا سقف20 میلیارد ریال پس از تصویب در کارگروه مربوطه در راستای اشتغالزایی در مناطق روستایی بهره مند شوند.

 

کمک بانک پارسیان به اشتغالزایی و رونق تولید مناطق روستایی ومحروم کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به مشارکت بانک پارسیان و همکاری دکترکورش پرویزیان، مدیرعامل این بانک در کمک به توسعه مناطق محروم و روستایی،گفت: حمایت بانک پارسیان برای فراهم کردن زیرساخت های لازم در مناطق محروم، کمک بزرگی به اشتغالزایی و رونق صنعت و تولید مناطق روستایی می کند.

سید ابوالفضل رضوی، گفت: حدود 8 ماه پیش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با معاونت توسعه روستایی وهمکاری بانک پارسیان توافق نامه ای امضا کردند که به موجب این تفاهم نامه مقرر شد 300 میلیارد تومان تسهیلات ازطریق عاملیت بانک پارسیان با کارمزد 8 درصد پرداخت شود که از این میزان 5 درصد نرخ را ستاد اجرایی فرمان امام(ره) متقبل شد و مابقی را دولت به عهده گرفته است .

رضوی افزود: ازکل مبلغ اختصاص یافته به طرح های روستایی، برای هر استان 10 میلیارد تومان درنظرگرفته شده که قرار است برای پروژه های اشتغال پایدار هزینه شود تا بتوان برای اشتغالزایی و رونق تولیدات داخلی استفاده کنند. 

 

اقدام اخیر بانک پارسیان تحول بزرگی درزمینه اشتغالزایی درمناطق محروم ایجاد می کند.

همچنین احمد اصغری رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران، درخصوص انعقاد این تفاهم نامه گفت: متاسفانه زیرساخت های گردشگری و صنعتی در روستاها آنطور که باید وجود ندارد و این تفاهم نامه اتفاق خوبی است که می توان با تکیه برآن بسیاری از خلاء های موجود را برطرف کرد.

وی خاطر نشان کرد: ازآنجایی که دکترپرویزیان هم به عنوان مدیرعامل بانک پارسیان وهم به عنوان رییس کمیسیون شورای پول و بازارسرمایه در اتاق ایران،  نقش موثری درسال های اخیر داشته اند به طور قطع می توان انتظار داشت که اقدام اخیر بانک پارسیان تحول بزرگی درزمینه اشتغالزایی درمناطق محروم و همچنین جذب گردشگری درروستاها ایجاد کند.

اصغری ادامه داد: بانک پارسیان در حوزه اشتغالزایی و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای طرح های عمرانی و روستایی همکاری زیادی با نهادهای مرتبط داشته  و توانسته است فعالیت های چشمگیری دراین حوزه ها داشته باشد بنابراین امید می رود کمک به اشتغالزایی مناطق محروم بتواند ظرفیت های خاموش مناطق روستایی و محروم را زنده کرده و کمک شایانی به رونق اقتصاد کشور در این مناطق کند.

 

بدری: تسهیلات دهی بانک پارسیان به طرح های اشتغال زایی روستایی به مهاجرت معکوس کمک می کند

اعطای تسهیلات از طریق شبکه بانکی همیشه با مشکلات و دغدغه های فراوان همراه بوده به گونه ای که فرد متقاضی دریافت وام بعد از پرس و جو در مورد مراحل سخت اخذ وام در بسیاری از مواقع از دریافت آن منصرف می شد اما در اقدام اخیری که از سوی بانک پارسیان در غالب تفاهم نامه با بنیاد برکت و معاونت توسعه روستایی ومنطق محروم کشور منعقد شده این دغدغه ها از میان برداشته شده و اشتغال زایی روستایی با هدف کاهش مشکلات اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است در این رابطه صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس دهم، با بیان اینکه روستاهای کشور نیازمند توجه بیشتر مسئولان از حیث محرومیت زدایی هستند، گفت: رشد آمار بالای مهاجرت در سال های اخیر در نتیجه نبود شغل در روستاها رخ داده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تفاهم نامه ای که میان بنیاد برکت، معاونت توسعه روستایی ومنطق محروم کشور و بانک پارسیان برای اعطای تسهیلات اشتغال زا در روستاها منعقد شده وضعیت بهتر رقم خواهد خورد، افزود: باید در خصوص اقداماتی که در روستاها قرار است از حیث افزایش میزان شغل رخ دهد اطلاع رسانی دقیق و به موقع انجام شود زیرا بسیاری از مردم از این تفاهم نامه ها بی اطلاع هستند.

بدری با بیان اینکه تامین مالی طرح های اشتغال زایی روستایی می تواند رشد اقتصادی خوبی برای کشور به ارمغان بیاورد، تصریح کرد: به طور حتم مردم از بازگشت به روستاها در صورت فراهم شدن شرایط اشتغال استقبال می کنند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورت لزوم آماده برگزاری نشست تخصصی با مسئولان بانک پارسیان برای بررسی مشکلات پیش رو برای اعطای تسهیلات اشتغال زا در روستاها هستیم.

 

کیان پور: از حضور بانک پارسیان در روند تسهیلات دهی اشتغال زایی روستایی استقبال می کنیم

تسری اعطای تسهیلات اشتغال زا از روستاها به شهر پیشنهاد خوبی است که می تواند کشور را متحول کرده و به چشم انداز 1404 نزدیک کند از این رو باید دید نحوه تخصیص اعتبارات مذکور در روستاها چه روندی را در پیش می گیرد در این خصوص مجید کیان پو- نماینده مردم درود و ازنا در مجلس- با انتقاد از آمار بالای بیکاری در حوزه انتخابیه اش، گفت: از هر طرحی که به کاهش بیکاری در روستاها و شهرهای کشور کمک کند استقبال می کنیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ورود بانک پارسیان در اعطای تسهیلات اشتغال زا در روستاها با شرط اینکه نرخ تمام شده پول بالا نباشد می تواند ثمرات مفیدی برای کشور به همراه داشته باشد، افزود: باید نرخ مهاجرت از روستاها به شهرها کاهش یابد زیرا روند فعلی نگران کننده است.

کیان پور با بیان اینکه ادامه داد: اعطای تسهیلات اشتغال زا در روستاها می تواند ارزش افزوده مناسب در روستا ایجاد کرده و در نهایت شرایط زندگی در آن را بهبود ببخشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: از حضور بانک پارسیان در روند تسهیلات دهی اشتغال زایی روستایی استقبال کرده و در صورت لزوم نشستی با مسئولان این بانک برگزار خواهیم کرد.

 

عزیزی: پیشتازی بانک پارسیان در ایجاد اشتغال در روستاها قابل تقدیر است

ایجاد اشتغال در روستاها تجربه ای که بسیاری از کشورهای دنیا با استفاده از آن در دوره ای کمتر از 10 سال خود را در ردیف کشورهای پیشرفته قرار داده و اکنون بهترین وضعیت اقتصادی دنیا را دارند اگر در ایران نیز رخ دهد می تواند مشا اثر بسیاری باشد در این خصوص محمد عزیزی -نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی- با بیان اینکه حضور بانک پارسیان در طرح های اشتغال زا جای تقدیر دارد، گفت: توجه این بانک به روستاها و کاهش بیکاری در ان ها می تواند ثمرات بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد.

نماینده مردم ابهر،خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید سایر بانک ها نیز از اقدام بانک پارسیان در خصوص ایجاد اشتغال در روستاها با اعطای تسهیلات الگوگیری کنند، افزود: باید بدانیم توسعه در هر کشوری از روستاها آغاز شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کوچک ترین نتیجه اعطای تسهیلات اشتغال زایی روستایی کاهش مهاجرت از روستا به شهر است که این می تواند در کاهش معضلات اجتماعی نقش مهمی داشته باشد.