به گزارش افکارنیوز،

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه اختصاص یافته برای نوسازی بافت‌های فرسوده در بودجه سال آینده، گفت: بودجه در نظر گرفته شده برای بازسازی بافت‌های فرسوده در بودجه سال 97 نسبت به سال‌های گذشته بیشتر است اما این بودجه نیز کافی نبوده و با این میزان بودجه اقدام چندانی نمی‌توان انجام داد.

وی افزود: نوسازی بافت‌های فرسوده نیاز به بودجه کلانی دارد و دولت باید عنایت ویژه‌ای برای حل این مسئله داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وسعت بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در حدود 130 هزار هکتار است، ادامه داد: در حدود 20 میلیون نفر در 200 هزار واحد بافت فرسوده و تاریخی سکونت دارند.

بدری با بیان اینکه سود تسهیلات 18 درصدی برای نوسازی این بافت‌ها بسیار بالاست، تصریح کرد: دولت باید وام‌هایی با  سود کمتر در اختیار مردم برای بازسازی بافت‌ها قرار دهد و مابه‌التفاوت سود 18 درصدی را به بانک‌ها بپردازد تا مردم تشویق شوند بافت‌های فرسوده خود را نوسازی کنند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اعضای کمیسیون عمران پیشنهادی مطرح کرده‌اند تا معادل 350 میلیارد تومان از صندق توسعه ملی به بودجه نوسازی بافت‌های فرسوده اختصاص یابد که موافقت با این طرح بستگی به نظر کمیسیون تلفیق و نمایندگان در صحن علنی مجلس دارد.