به گزارش افکارنیوز،

اسحاق جهانگیری به همراه وزیر راه و شهرسازی، استاندار البرز و جمعی از نمایندگان استان‌های تهران و البرز امروز از پروژه ادامه آزادراه همت-کرج بازدید کرد. در حاشیه این بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در اطراف تهران آزادراه‌های مهمی در دست احداث است که نیازمند بازدید و پیگیری است، گفت: آزادراه تهران – شمال یکی از مهمترین پروژه‌ها به شمار می‌رود که در بین مردم تبدیل به یک داستان دنباله‌دار شده است.

 معاون اول رئیس‌جمهور درباره آزادراه تهران ـ شمال، اظهار کرد: فاز اول این پروژه قرار بود امسال به بهره‌برداری برسد، ولی به گفته آخوندی افتتاح این پروژه کمی با تأخیر خواهد بود.

جهانگیری بابیان اینکه سرعت عملیات اجرایی در پروژه‌ همت تا کرج بالا است، گفت: پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج جزء پروژه‌های مهمی است که تعداد زیادی از مردم روزانه از این مسیر استفاده می‌کنند، ساخت این آزادراه باید به سرعت پیگیری شود و خوشبختانه پیمانکار در ساخت این آزادراه به خوبی همکاری کرده و امیدوار هستیم تا چند ماه آینده این پروژه تکمیل و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در ادامه به آزادراه کمربندی چرم‌شهر به آبیک اشاره کرد و گفت: این آزادراه از نظر زیست محیطی به دلیل آنکه تعداد زیادی کامیون از این آزادراه وارد تهران می‌شود بسیار مهم است و کامیون‌ها می‌توانند از مسیر دیگری عبور کنند.

 معاون اول رئیس‌جمهور بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین محدودیت‌ها در تکمیل پروژه‌های عمرانی منابع بودجه‌ای است، گفت: توان اجرایی در کشور بسیار بالاست و حتی در احداث پل‌ها و تونل‌های خاص نیز متخصصان داخلی تبحر دارند و مشکل اصلی اغلب در تأمین منابع مالی است.

جهانگیری با تأکید بر اینکه حضور بخش خصوصی در آزادراه‌های کشور، گفت: این آزادراه از طریق بخش خصوصی منابع مالی خود را تأمین می‌کند و بخش دیگر از طریق دولت پرداخت خواهد شد.

وی در پایان گفت: بخشی از پروژه‌های مهم از طریق منابع خارجی تأمین می‌شود که خوشبختانه حجم منابع خارجی در پروژه‌ها بسیار بالاست.