به گزارش افکارنیوز،

مجید بوجارزاده، سخنگو و رییس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با اعلام خبر رکورد شکنی مصرف گاز در بخش خانگی اظهار داشت: این میزان مصرف، بالاترین رقم مصرف گاز طبیعی در طول سالیان گذشته در روز بوده و در حالی که بر اساس آمار موجود، در سال 95، تنها در روز 16 بهمن ماه، 538 میلیون مترمکعب و در سال‌های پیش از آن، تقریباً زیر 500 میلیون مترمکعب مصرف گاز داشته‌ایم.

به گفته بوجارزاده، هرچه میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، افزایش یابد، شرکت ملی گاز ایران ناگزیر به اعمال محدودیت در ارسال گاز به بخش‌های نیروگاهی و صنعتی می‌شود که البته امیدواریم با کمک مردم در مصرف بهینه گاز، این اتفاق رخ ندهد.

وی در ادامه، افزود: با توجه به این که دمای هوای 28 استان کشور تا چند روز آینده همچنان زیر صفر خواهد بود و سرما تا اوایل هفته آتی ادامه دارد، برای تداوم مناسب عملیات گازرسانی به صورت مستمر، مطمئن و پایدار به همه بخش‌ها و به‌خصوص در بخش خانگی، نیاز به کمک مردم در مصرف بهینه گاز داریم.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در ادامه تصریح کرد: ساده‌ترین و قابل دسترس‌ترین این راه‌ها عبارتند از: پوشیدن لباس مناسب فصل زمستان در داخل منزل، کاهش دو درجه‌ای دمای منزل، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌هایی که در طول روز از آنها استفاده نمی‌شود و روشن کردن آنها حداقل یک‌ساعت قبل از خواب، رعایت دمای رفاه (18-21 درجه)، قراردادن درجه آبگرمکن و پکیج نهایتاً روی 60 درجه، همچنین رعایت دمای رفاه در ادارات، وزارتخانه‌ها، نهادها، شرکت‌ها و ....

بوجارزاده همچنین با اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی از سوی مردم، گفت: از سوی دیگر، رعایت نکات ایمنی و به‌ویژه چک کردن روزانه دودکش و کلاهک‌ها در پشت‌بام توصیه می‌شود؛ چراکه بیش از 70 درصد مرگ‌ و میر و مسمومیت با گاز Co، بر اثر افتادن کلاهک، مسدودشدن دودکش بر اثر بارش برف و یا لانه کردن پرندگان و ... و افتادن دودکش بر اثر وزش باد اتفاق می‌افتد.

رییس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در پایان اظهار داشت: از تمامی هموطنان و به‌ویژه مشترکانی که از بخاری گازی یا پکیج استفاده می‌کنند، تقاضا داریم که به‌خصوص در هنگام شب از بستن کامل درزها و ورود هوا به داخل منزل خودداری کنند و حتماً محلی برای جابه‌جایی هوا و ورود اکسیژن به داخل ساختمان در نظر بگیرند تا هوا به خوبی جریان یابد و از مسمومیت با گاز Co و یا خفگی جلوگیری شود، همچنین از بخاری‌های بدون دودکش نیز استفاده نکنند.