به گزارش افکارنیوز،

کار توسعه این برنامه به دست Telegram LLC انجام شده و همان API اصلی در آن مورد استفاده قرار گرفت است و علاوه بر آن حتی ایمیل دولوپر این برنامه را هم خود تلگرام ساپورت می کند و اکنون دلایل اینکه چرا تلگرام پیشنهاد استفاده از تلگرام ایکس را دارد بازگو می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

  • امنیت بالا

حتما با سایر برنامه هایی مثل موبوگرام، تلگرام فارسی، آنگرام و… آشنایی دارید، این برنامه ها امکانات متعددی را برای شما فراهم می کند اما تلگرام استفاده از آن ها را مطمئن نمی داند و حتی نسبت به ایمن بودن آن ها نیز تذکر داده است. اما در عوض تلگرام ایکس امنیتی مساوی با تلگرام اصلی دارد و توصیه طراحان این برنامه و همچنین استفاده خود از آن ها، نشان دهنده این واقعیت است.

  • سرعت بیشتر

علاوه بر امنیت، تلگرام ایکس سرعت بیشتری نسبت به تلگرام معمولی دارد. معمولا افراد به جز ارتباط با یک دیگر، در سایر کانال ها و گروه ها عضو هستند و داشتن مطالب زیادی از سرعت آن می کاهد  اما تلگرام ایکس این مشکل را حل کرده و سرعت بیشتری نسبت به تلگرام معمولی دارد. این تلگرام بر عکس مدل اصلی بر مبنای دستگاه های ۶۴ بیتی طراحی و ساخته شده است، به این علت سرعت بیشتر در بازکردن تصاویر، نشان دادن پیام ها و باز کردن صفحه ها و … دارد و این باعث می شود یک انتخاب مناسب به جای تلگرام باشد.

تلگرام ایکس

  • کم مصرف تر

همچنین متوجه شده ایم که تلگرام پر کاربرد ترین برنامه است و افراد در ۲۴ ساعت روزانه با آن در ارتباط هستند. و به همین دلیل بیشترین مصرف باطری را دارد و چون تلگرام ایکس طراحی ۶۴ بیتی و مصرف کمتری باطری نسبت به تلگرام معمولی دارد می تواند در نگه داری شارژ باطری صرفه جویی کنید. همچنین در این برنامه از نسخه مخصوص شب استفاده شده است و به صورت اتوماتیک فعال می گردد و تجربه ای زیبا را برای شما فراهم هم می کند.

  • توسعه سریعتر

تلگرام به کاربران خود این وعده را داده که این نسخه یعنی تلگرام ایکس قرار است بزودی انتشار یابد و برای افرادی که دارای کانال و سوپر گروه های زیادی هستند، استفاده از این برنامه را واجب می داند و از این رو انتظار می رود که این برنامه به سرعت رشد کند و سطح توانایی این برنامه را کاربران با توجه به نیازهای خود تعیین می کنند.

  • امکانات و ویژگی های بیشتر

نسخه تلگرام ایکس ظاهراً امکانات بیشتری نسبت به تلگرام اصلی دارد، برای مثال گزینه تماس و چت در دو قسمت مختلف قرار دارند و با نگه داشتن انگشت بر روی چت افراد گروه و کانال ها و پیام ها را ببینید و دارای قابلیت مالتی واچ می باشد که با سایر انگشتان خود می توانید صفحه را بالا و پایین کنید. دسته بندی رسانه های رد و بدل شده را به صورت مرتب و طبقه بندی شده، دسته بندی می نماید.