گروه اقتصادی- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز بر ضرورت اقدام کارآمد و عاجل محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای حفظ منافع ملی و حمایت از تولیدات بومی در خصوص تقویت زیرساخت های ارتباطی، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تاکید کرد و گفت: پدیده قاچاق کالا یکی از عواملی است که موجب رکود، کاهش ظرفیت تولید و تعطیلی بنگاههای اقتصادی کوچک و بزرگ در کشور است.

وی افزود: کنترل و رصد شبکه توزیع و فروش کالاهای قاچاق که از مبادی مختلف به کشور وارد می شود، از ابزارهای شناسایی قاچاق و قاچاقچی است و یکی از مسیرهای توزیع، پخش و فروش مویرگی کالاهای قاچاق از طریق کانالهای ارتباطی در پیام رسانهایی مانند تلگرام و شبکه های اجتماعی می باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به دلیل استفاده از خدمات و زیر ساخت های مخابراتی و اینترنتی و ارتباط مستقیم بخش توزیع، پخش و فروش مویرگی کالاهای قاچاق با مصرف کننده نهایی با استفاده از بستر شبکه های ارتباطی نظیر پیام رسانها و شبکه های اجتماعی، مبارزه با قاچاق کالا در ذیل مسئولیت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تعریف می شود.

1

کریمی قدوسی گفت: این وزارتخانه می بایست در راستای پیاده سازی مبانی اقتصاد مقاومتی در چارچوب اختیارات قانونی خود بطور کامل و شایسته اقدام نماید.

وی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید ضمن حمایت مادی و معنوی از شرکت های داخلی و بومی فعال در حوزه فناوری ارتباطات، رسانه های دیجیتالی و فضای مجازی، نسبت به بهسازی و تقویت زیرساخت های موجود در کشور به لحاظ فنی و مدیریتی اقدام عاجل نموده تا در کنترل و جلوگیری از شیوع و گسترش پدیده قاچاق که باعث نابودی اقتصاد کشور شده است، نقش سازنده ای ایفا نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینجانب در همین زمینه به آقای آذری جهرمی در صحن مجلس تذکر دادم که امیدوارم اقدامات لازم را بعمل آورد.