به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی در نشست خبری امروز(دوشنبه 16بهمن) در مراسم رونمایی از آخرین دستاوردها و تجهیزات بانک ملی ایران درحوزه فناوری، اظهار کرد: بانک ملی ملی از دو سال گذشته برنامه های نوآورانه‌ای را طراحی کرد که حاصل آن دستاوردها و تجهیزاتی است که امروز رونمایی می شوند.

حسین‌زاده در ادامه تصریح کرد: برخی از تجهیزاتی که رونمایی می‌شوند یا در سایر بانک ها وجود ندارد یا نسخه بانک ملی کامل تر و با امکانات بیشتر است.

حسین زاده با اشاره به تعداد بالای دستاوردها و تجهیزاتی که امروز رونمایی شدند، گفت: تصمیم گرفتیم تا نمایشگاهی تحت عنوان "ملی شو" برگزار کنیم و تمام خلاقیت ها را رونمایی کنیم؛ بنا داریم هر 6ماه یا یکسال این نمایشگاه را با کیفیت بالا برگزار کنیم.

این مقام مسئول با یادآوری همکاری این بانک با دانشگاه‌ها و جذب نخبگان دانشگاهی، گفت: با شرکت‌های پیشرو در کشور مانند شرکت خدمات انفورماتیک، جی اس اس و توسن برای تولید تجهیزات همکاری کردیم و همچنین با شرکت های اروپایی همکاری داشتیم.

وی با اشاره به نتیجه تحقیقات شرکت‌های معتبر بین‌المللی گفت: براساس نتایج تحقیقات معتبر شعب بانک ها تا سال ٢٠٢٠ کوچک شده و به شدت کاهش یافته و در نقطه مقابل حضور بانک ها در شبکه های اجتماعی افزایش خواهد یافت.

وی درباره طرح کارت سکه، اظهار کرد: برنامه ما این است که به جای فیزیک سکه طلا، کارت سکه حرکت کند و این امکان فقط در اختیار بانک ملی است.

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به فعالیت بانک کارگشایی در ذیل بانک ملی ایران، افزود: تخصص این بانک در زمینه سکه و طلاست؛ با توجه به سخت بودن حمل و نقل سکه و مسائل امنیتی مرتبط با آن می توان از این کارت استفاده کرد.

وی توضیح داد که دارنده کارت سکه در هر زمانی از شبانه روز می تواند از دستگاه سکه وکیوم شده به دارنده کارت تحویل دهد.

حسین زاده در ادامه یادآورشد: دستگاه توریست کارت در فرودگاه‌ها نصب خواهد شد و گردشگر خارجی در زمان ورود به کشور می تواند با استفاده از گذرنامه خود نه تنها ١٩ ارز مختلف دریافت کند بلکه حتی سیم کارت دریافت کرده و در زمان خروج از کشور نیز ارز خود را تبدیل کند.

در ادامه مسعود خاتونی عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: پیش بینی می شود در طرح پیش فروش سکه که از فردا صبح در شعب منتخب این بانک آغاز می شود. حدود 16 میلیون قطعه سکه فروخته و بیش از یک میلیون نفر مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: بانکداری الکترونیک به بانک ها امکان افزایش سرعت، کیفیت داده و مزیت های رقابتی در اختیار آنها قرار می دهد.

خاتونی افزود: بانکداری الکترونیک باعث کاهش هزینه ها و بهبود خدمات می شود و از مزایای بلند مدت آن رضایتمندی مشتریان است.

این مقام مسئول در باره کارت سکه توضیح داد که این کارت به دلیل حضور بانک کارگشایی بانک ملی دارای قابلیت منحصر به‌فردی است.

خاتونی تصریح کرد: اولین هدف ما شفاف شدن فعالیت های اقتصادی در این طرح بود و امنیت، نظام مند کردن حراج سکه، آرامش خاطر از نظر دسترسی بدون محدودیت زمان و مکان از دیگر اهداف ما در طرح کارت سکه بوده اند.