به گزارش افکارنیوز،

بیژن زنگنه وزیر نفت هفته گذشته درباره قراردادهای نفتی گفت: ما نمی‌توانیم از قراردادهایی که نزدیک نهایی شدن هستند، نام ببریم. اعلام نام قراردادها مشکلاتی را از طرف برخی مخالفان خارجی و داخلی ایجاد خواهد کرد.
این اظهارات وزیر نفت واکنش‌هایی در بین نمایندگان مجلس داشته است. 
محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر در مجلس در واکنش به این سخنان گفت: وقتی وزیر نفت نمی‌خواهد از قراردادهای نفتی حرف بزند ما را به شک و تردید وامی‌دارد که پشت پرده این قراردادها چه خبر است. مردم و نمایندگان نامحرم نیستند. وقتی رئیس‌جمهور می‌گوید باید نورافکن روی ما باشد و باید همه ما را مشاهده کنند، چرا قراردادهای مهم نفتی را مخفی می‌کنند؟
وی افزود: آقایان خود اعتراف می‌کنند که در حال بستن قراردادهایی هستند که صدایش را درنمی‌آورند.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر نیز با بیان اینکه اظهارات وزیر نفت نادرست است، گفت: سوال این است که اگر قراردادهای نفتی مشکلی ندارند، پس چرا آنها را علنی نمی‌کنند. حتما قراردادها مشکلی دارند که آقایان می‌خواهند این قراردادها دور از چشم مردم و نمایندگان آنها باشد.
حاجی‌ دلیگانی با تاکید بر اینکه مجلس باید نسبت به این اظهارات وزیر نفت واکنش نشان دهد، افزود: قطعا ما در مجلس از وزیر نفت در این زمینه سوال خواهیم کرد و وی باید توضیح قانع‌کننده‌ای برای نمایندگان مجلس داشته باشد.
علی گلمرادی نماینده ماهشهر و امیدیه نیز معتقد است کمیسیون انرژی مجلس باید از وزیر توضیح بخواهد.
وی افزود: اگر قراردادهای وزارت نفت شفاف و دربرگیرنده منافع ملی است، نباید نگران باشیم تا مردم از محتوای آن مطلع شوند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: مجلس وظیفه دارد در راستای حفظ حقوق ملت نظارت جامعی بر قراردادهای بین‌المللی از جمله قرارداد وزارت نفت داشته باشد. قطعا ما بعد از بررسی لایحه بودجه در کمیسیون انرژی این اظهارات وزیر نفت را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.
وی افزود: اگر مدعی هستیم که برنامه‌های ما در راستای منافع ملی است چرا باید نگران اطلاع مردم از قراردادها باشیم.