با پیشنهاد حذف ده میلیون نفر در مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها و با افزایش ۷۵۰۰ تومانی ، مبلغ جدید یارانه ها به ازای هر نفر ۵۳هزار تومان خواهد بود .محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری برخی از برنامه های مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را اعلام کرد.

به گزارش مشرق، وی ضمن تایید سخنان رئیس جمهور مبنی بر افزایش مبلغ یارانه ها در مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها گفت: در نظر داریم با حذف ۱۰ میلیون نفر از افرادی که در حال حاضر یارانه دریافت می کنند، مبالغ یارانه آنها را به حساب دیگر افراد که حدود ۶۴ میلیون نفر می باشند، واریز نماییم.

وی ضمن اعلام اینکه در این مدت یکسال از آغاز طرح هدفمندی یارانه ها مطالعات زیادی روی شناسایی این افراد صورت گرفته افزود: کار مکاتبه با افرادی که مشمول حذف از لیست یارانه نقدی می باشند بزودی آغاز می شوند و اکثر آنها جزء خوشه های ۹ و ۱۰ می باشند و در این مکاتبه از آنها درخواست می کنیم که از دریافت یارانه انصراف دهند.
وی برای اولین بار نرخ رشد اقتصادی ایران در سال های اخیر را اعلام و تصریح کرد: در سال ۱۳۸۸ نرخ رشد اقتصادی ایران ۵/۳ درصد و در سال ۱۳۸۹،۵/۵ درصد می باشد که این آمار غیر رسمی و نرخ رشد رسمی توسط مرکز آمار اعلام خواهد شد و این میزان نرخ رشد در شرایط تحریم بدست آمده است.

فرزین از همکاری مردم در همکاری در اجراء طرح هدفمندی یارانه ها تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر همکاری و همراهی همه مردم ایران نبود، قطعا تورم انتظاری مانع از رسیدن به اهداف نهایی این طرح ملی می شد.

لازم به توضیح است ، آقای احمدی نژاد در چند ماه گذشته وعده افزایش سه برابری یارانه نقدی را چند بار مطرح کرده بودند ، اما با مخالفت کارشناسان و اقتصاددانان مواجه شدند و در همین ارتباط مقام معظم رهبری در یک سخنرانی در سال جاری ، مسئولان را از دادن وعده هایی که محقق شدن آن امکان ندارد بر حذر داشته اند .